Aktuální zprávy

Marek Račuk jde na hostování do Kladna, využívat jej i nadále mohou také Piráti

12.01.2016 Tisková zpráva
C h o m u t o v - V neděli se v rámci domluvených střídavých startů představil v pirátském dresu kladenský útočník David Stach, jenž je suverénně nejproduktivnějším hráčem WSM Ligy. Nyní dochází k pohybu také směrem k Rytířům. Ti získali na hostování do konce sezóny Marka Račuka, který však může v rámci střídavých startů stále nastupovat za Piráty.

Marek Račuk letos naskočil do šesti extraligových klání, v nichž nebodoval a strávil na ledě dohromady 47 minut a 26 vteřin. Během této doby se dostal na přesilovky i oslabení, vyhrál 12 buly z 21, což je úspěšnost 57,14 procent, čtyřikrát vystřelil na branku a jednou mimo. Kromě toho nastřádal šest trestných minut, tři hity a jednu zblokovanou střelu.

V partnerské Kadani pak teplický rodák nastoupil do 28 duelů, ve kterých třináctkrát skóroval a přidal 18 asistencí. „O Marka Račuka jsme usilovali delší dobu. Je to přesně ten typ hráče, kterého potřebujeme,“ uvedl pro klubový web Kladna jeho sportovní manažer David Čermák. Marek Račuk by se po odehrání duelu v Brně měl trenérům Rytířů hlásit pro středeční duel na ledě Slavie Praha.

David Stach kraluje produktivitě WSM ligy, po třech čtvrtinách základní části má na kontě 71 bodů za 19 gólů a 52 asistencí. V chomutovské premiéře strávil během derby s Litvínovem na ledě 15 minut a 29 vteřin, dostal prostor v přesilových hrách, zblokoval jednu střelu a vyhrál všech pět vhazování, na která se postavil. V prostředním dějství jej dokonce kouč Růžička zařadil do formace k Romanu Červenkovi s Michalem Vondrkou, na ledě tak v jeden okamžik byli nejproduktivnější hráči obou nejvyšší soutěží ve stejném dresu.