DOROST - článek

„Litvínov jsme sami dostali do hry, musíme hrát celý zápas,“ říká po prohře Jiří Kulich

Napsal 18.09.2020 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V prvním kole dorostenecké extraligy se na chomutovském ledě v derby představil Litvínov. Mladí Piráti dominovali v první třetině, kdy svému soupeři nasázeli tři branky. U všech byl Jiří Kulich, který jednou sám skóroval a na dva góly přihrál. Nicméně ani to nestačilo dorostu k bodům, Litvínov nakonec vyhrál 6:3.

Start utkání byl pro Piráty více než dobrý. Na ledě dominovali ve všech směrech a svého soupeře k ničemu nepustili. „První třetinu jsme měli slušnou, i když to mohlo být ještě lepší, ale vedli jsme 3:0.“ V následujících třetinách jakoby nastoupili jiní Piráti. Domácí tým přestal bruslit a napadat, což vyústilo v porážku. „V dalších třetinách už jsme do toho šli špatně, každý si dělal, co chtěl. Dostali jsme Litvínov do hry inkasovanými góly,“ říká autor jedné z chomutovských tref.

Dá se říci, že Piráti po první třetině usnuli na vavřínech, jenže Litvínov domácím udělil lekci. „Asi jsme si mysleli, že když jsme jim nasázeli tři góly, že to půjde samo. Dělali jsme různé kličky a pak to takto dopadlo,“ smutní hráč, který obléká dres s číslem 15.

Piráti byli hlavně ve třetí třetině zakřiknutí a nechali soupeře hrát, sami se stáhli hlavně do svého pásma. Co se musí v domácích řadách změnit? „Spíš si z toho musíme vzít ponaučení. Hraje se celých šedesát minut, ne pouze jedna třetina. Každá minuta je důležitá a musíme hrát naplno. Zapracujeme na tom,“ slibuje autor tří kanadských bodů.

Naději alespoň na jeden bod mohl Jiří Kulich vykřesat dvě a půl minuty před třetí sirénou. Za stavu 3:4 ho jeden ze spoluhráčů našel křižnou přihrávkou a domácí kanonýr byl sám před odkrytou klecí. Střela mu ale nevyšla podle jeho představ. „Trénuji střely z první, ale zatím mi to moc nejde. Puk byl sice trochu prudší, ale toto musím trefovat,“ říká hráč, který bude nastupovat za chomutovský dorost i za juniory.

Dá se předpokládat, že celá sezóna bude ovlivněna koronavirovou situací. Jaké jsou ale cíle dorostu? „Musíme porážet všechny týmy a být na tom co nejlépe. Chtěli bychom se dostat minimálně do playoff,“ uzavírá Jiří Kulich.