Mladežnický hokej

Listopadový Týden hokeje je zrušen. Alternativou online program

Napsala 04.11.2020 Redakce
C h o m u t o v - Epidemie koronaviru už neruší jenom tréninky a zápasy, ale nyní překazila těm nejmenším dětem, aby udělaly své první krůčky za Piráty. Listopadový Týden hokeje, který měl proběhnout ve 157 klubech včetně toho chomutovského, poběží online na webu a sociálních sítích.

Týden hokeje se měl uskutečnit napříč Českou republikou v týdnu od 23. do 29. listopadu, to se však nepovede. „Je nám líto, že okolnosti neumožňují, aby tradiční a úspěšný Týden hokeje v plánovaném termínu proběhl,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král pro web pojdhrathokej.cz.

Onlinová alternativa proběhne ve stejném termínu na webu a sociálních sítích projektu Pojď hrát hokej, kde bude každý den věnován jednomu tématu souvisejícímu s dětským a mládežnickým hokejem. Program zahrnuje například výchovu malých sportovců, jejich přípravu mimo zimní stadióny, zásady správné výživy nebo příběhy hokejových osobností.

Týden nabitý zajímavými informacemi vyvrcholí v neděli webinářem pro rodiče malých hokejistů za účasti předních odborníků. Další podrobnosti budou dále zveřejňovány.

Pokud jste chtěli vyrazit na Týden hokeje do chomutovské ROCKNET ARÉNY, nemusíte smutnit. Nábory před vypuknutím koronavirové stopky probíhaly každé pondělí od 16 hodin a 30 minut, do stejných kolejí se vrátí hned, jak to bude možné. Informace naleznete zde, případně je rodičům k dispozici náborový specialista Jan Minčák na telefonním čísle +420 777 272 914.

Přes uzavření zimních stadionů v jarní i podzimní vlně Český hokej vyvinul aktivitu v online trénování, na kterém se podílejí regionální kouči s hvězdami NHL i mladými nadějemi českého hokeje. Videa si můžete projít v dříve zveřejněných článcích.