Aktuální zprávy

Listopad v první lize: Vít Seemann debutoval, Roman Chlouba měl bod na zápas

Napsala 16.12.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v Chance lize během listopadu rozrostli, ale naopak odehráli méně zápasů než v předchozích měsících. Bod na zápas si drží Roman Chlouba, první starty mezi dospělými odehrál věkem ještě junior Vít Seemann. Opačným směrem, z druhé nejvyšší ligy do nejvyšší, putoval pokračovatel slavného jména Kevin Klima. V aktuálním souhrnu jsou statistiky od 4. do 30. listopadu.

Ondřej Buchtela (HC Stadion Litoměřice)

Mladý obránce, jenž se dostal do seznamu náhradníků pro mistrovství světa hráčů do dvaceti let, odehrál za Stadion během listopadu sedm zápasů. Během svých startů si připsal dvě asistence, a celkově tak statistiky posunul na jeden gól a čtyři přihrávky. Před několika dny Ondřej Buchtela vyměnil Litoměřice za Kadaň, kde působil už v minulé sezoně.

Jakub Trefný na buly při výročním zápase ke 100 letům republiky

Jakub Trefný (Trhači Kadaň)

Zkušený zadák stihl v listopadu za Trhače pět duelů, v nichž přispěl jednou asistencí. Do posledního dne v měsíci se přesunul k Pirátům, se kterými vybojoval bod ve Zlíne.

Roman Chlouba (Trhači Kadaň)

Dalším do party Kadaňáků je chomutovský odchovanec, jenž v pěti utkáních nastřádal shodný počet bodů za dvě branky a tři přesné přihrávky. Sedmadvacetiletý forvard v letošním ročníku dosáhl na třístovkovou metu startů v první lize, za což dostal v Kadani pamětní dres.

Momenty kariéry: „Kdybych to měl říct obecně, ten nižší je titul v juniorce za Chomutov. Vyšší moment je určitě postup s Chomutovem zpátky do extraligy. V rámci první ligy obecně je to pro mě asi první vstřelená branka za A-tým.“ Více si můžete přečíst v rozhovoru na webu skkada.cz.

Roman Chlouba dostal dres za 300 startů v první lize
Foto: Pavel Zárybnický

Martin Šťovíček (Trhači Kadaň)

Subtilní forvard odehrál spolu s dalšími dvěma Piráty za listopad osm utkání, během kterých vstřelil dva góly a přidal ještě asistenci. Zatím se může v dresu Trhačů těšit hlavně velkému prostoru na ledě, jelikož má z útočníků, kteří v týmu aktuálně působí, třetí nejvyšší ice-time.

Vít Seemann (Trhači Kadaň)

Debut mezi seniory si odbyl mladý zadák, jenž věkově ještě zapadá do juniorky. K prvnímu utkání odjel s týmem do Českých Budějovic, kde se však Trhačům nedařilo a prohráli 0:5. V minulém měsíci stihl osm duelů, v nichž ale nebodoval. K tomu nastoupil i do třech zápasů chomutovské juniorky a odseděl jednu extraligovou bitvu jako sedmý a nakonec nenasazený bek.

Lukáš Blaha v Kadani

Lukáš Blaha (Trhači Kadaň)

Dvaadvacetiletý obránce začínal sezónu pod vedením kouče Růžičky, pak ale ze sestavy vypadl. Po sedmi říjnových zápasech, v nichž zapsal jednu asistenci, se během následujícího měsíce nezlepšil, jelikož ve čtyřech startech odešel bez bodu. Nyní doléčuje zranění.

Dominik Pavlát (Trhači Kadaň)

Juniorský brankář hrající na výjimku se musel vyrovnat se zraněním, a stihl tak jenom dva zápasy v první lize. „Kdybych měl zhodnotit DHL extraligu juniorů, kde jsem doposud letos působil, a Chance ligu, tak hráči jsou herně vyspělejší, umí kotouč lépe uklidit do brány a zápasy jsou fyzicky náročnější,“ porovnal.

Štěpán Lukeš a Aleš Stezka (Hokej Ústí nad Labem)

Jelikož do kabiny Pirátů přišel zkušený gólman Justin Peters, oba mladíci nedostali ani minutu v extraligovém duelu. Proto nastupují v krajském městě, kde za listopad nastoupil Štěpán Lukeš do dvou zápasů a Aleš Stezka si připsal startů devět.

„Není to nic snadného. Nicméně díky angažmá v Ústí můžu odstraňovat nedostatky, dostanu se do zápasového tempa, což je pro brankáře vždycky dobré,“ uvedl Štěpán Lukeš v rozhovoru pro ústecký web.

Jakub Chrpa v dresu Slovanu
Foto: Sporty Ústí

Jakub Chrpa (Hokej Ústí nad Labem)

Oproti Romanu Chloubovi jeho dlouholetý spoluhráč Jakub Chrpa nadále hraje za Slovan, v jehož dresu během osmi střetnutí vstřelil gól a na další přihrál. Ústí nad Labem se v Chance lize vůbec nedaří, jelikož je zatím s 25 body poslední v tabulce.

O to lepší potom bývá derby, jelikož Kadaň má na čtrnáctém místě náskok tří bodů. „Musíme zjednodušit hru, tlačit se víc do branky a být důraznější v předbrankovém prostoru,“ řekl forvard v rozhovoru pro web slovanusti.cz.

Adam Dlouhý (Benátky nad Jizerou)

Kvůli nově příchozím posilám vypadl ze sestavy také Adam Dlouhý, který přišel na roční hostování z Liberce. Možná i proto hraje na farmě extraligového týmu. V dresu Benátek nad Jizerou odehrál šest utkání s brankou a nahrávkou. Také on se aktuálně zotavuje ze zranění.

Další…

V první lize se objevil v předchozích měsících také Jan Havel, který ale v listopadu hrál za Chomutov. Za stejný klub ale jiný tým bojoval Jan Svoboda, ten pomáhal juniorce. Tadeáš Dvořák další šanci v Porubě nedostal. Do budoucna se v souhrnu objeví Matyáš Svoboda a Filip Hanták.

×
Dnes v 17:30 | Muži
Piráti Chomutov
HC Baník Příbram
×
Dnes v 13:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Motor České Budějovice