DOROST - článek

Kulich prý sebral formu Štefančíkovi, Malant se rozchytal na tréninku áčka

Napsal 15.12.2018 Libor Kult
C h o m u t o v - Dorostenci Pirátů ve třetím kole nadstavby zdolali na domácím ledě PZ Kladno zejména zásluhou gólové a bodové exploze Jiřího Kulicha, který více než zdvojnásobil počet letošních přesných zásahů v ELIOD extralize. Svou troškou do mlýna přispěl i brankář Lukáš Malant, jenž dopoledne v den střetnutí absolvoval trénink s chomutovským „áčkem“.

Obdivovatel Alexandra Ovečkina měl před úvodním vhazováním na kontě tři trefy a dvanáct asistencí. Proti Středočechům čtyřikrát skóroval a přidal jednu přihrávku, takže se podílel na všech gólech týmu do šestnácti let. „Poštěstilo se mi a nejspíš jsem vzal formu Marcelovi, který nehrál,“ smál se Jiří Kulich po závěrečné siréně v útrobách ROCKNET ARÉNY.

„Tolik gólů v jednom zápase jsem dal asi naposledy loni, když jsem ještě pomáhal osmé třídě,“ pokračoval následně. A nemuselo zůstat jen u čtyř gólů, kdyby proměnil některý ze tří samostatných úniků. Byla z nich „jen“ jedna asistence. „Bohužel mi to už pak nevyšlo, možná jsem si střelecké štěstí vybral předtím,“ přemítal stále ještě čtrnáctiletý útočník.

Kadaňský rodák následně prozradil, že střeleckou formu cítil už od rána. „Byl jsem na školním florbalovém turnaji, kde mi to docela padalo. Nejspíš to tam začalo a naladil jsem se na střeleckou notu,“ usmíval se po skončení hokejového utkání.

Lukáš Malant nastoupil proti PZ Kladno posedmé od začátku utkání a vychytal si pátou výhru v ELIOD extralize

V něm mladí Piráti vybojovali tři body, ovšem nadstavbu i přes velké šance Tadeáše Svobody a právě Jiřího Kulicha prohráli. „Mrzí nás, že jsme nezískali i čtvrtý bod, protože se Spartou to máme hodně těsné a mohl by nám chybět,“ završil hráč zápasu.

Lukáš Malant: Pan Knot mi řekl, ať v kabině nevykám

Na druhé straně kluziště, než úřadoval Jiří Kulich, se v chomutovské brance potil Lukáš Malant. „Jsem trochu nemocný, asi jsem něco chytil od Marcel Štefančíka. Jsme spolu na pokoji na intru a on má antibiotika,“ pronesl mladík, jehož vzorem je Jonathan Quick. „Ale vzal jsem si dva ibalginy a od druhé třetiny jsem se cítil docela dobře. Ta první nebyla nic moc,“ ohlížel se.

Loni ještě letňanský gólman pochytal 19 střel PZ Kladno, za záda pustil jen dva puky. K velmi dobrému výkonu mu podle jeho vlastních slov pomohl trénink s družinou kouče Vladimíra Růžičky dopoledne v den duelu třetího kola nadstavby ELIOD extraligy. „S áčkem jsem se rozchytal, takže se mi v zápase chytalo líp, než kdybych šel do utkání bez toho tréninku,“ srovnával.

Mezi mazáky neměl jako benjamínek žádné úlevy, poctivě kroužil i na závěr tréninku při bruslení stejně jako zbývající dva maskovaní muži, od nichž se snažil něco pochytit. „Musím říct, že se mi chytalo líp než v dorostu, protože v áčku mají hráči prudké a přesné střely,“ možná trochu překvapil odpovědí. „Sledoval jsem Justina Peterse i Štěpána Lukeše, abych od nich něco okoukal,“ vrátil se o pár hodin zpět.

Jedním dechem pak přidal historku spojenou s prvním příchodem do kabiny mezi dospělými „Pozdravil jsem ‚Dobrý den‘, ale pan Knot mi hned řekl, ať nikomu nevykám,“ culil se Lukáš Malant závěrem s tím, že použil o poznání expresivnější výraz.