Aktuální zprávy

Krajská liga mužů se nedohraje, A-tým končí nejkratší sezónu v historii klubu

Napsal 04.02.2021 Klub
C h o m u t o v - Pandemie koronaviru už několikrát zasáhla dění v seniorském týmu Pirátů, nyní mu definitivně vzala i naději na dohrání krajské ligy mužů, v níž chtělo mužstvo trenéra Petra Martínka usilovat o postup do druhé ligy. Soutěž totiž nebude z rozhodnutí Ústeckého krajského výkonného výboru ČSLH dohrána, ani kdyby došlo k rozvolnění vládních opatření proti šíření onemocnění Covid-19. A-tým už tak žádný zápas neodehraje, podle situace se sejde maximálně k tréninku.

Výše uvedené nedohrání krajské ligy souvisí s výkladem Českého svazu ledního hokeje, jenž považuje střetnutí odložená od 11. října 2020 do dne předcházejícího uvolnění opatření proti šíření koronaviru za neodehraná, což znamená, že nemohou být odehrána ani v náhradním termínu.

Tím pádem nebude možné splnit podmínku odehrání alespoň padesáti procent utkání vypsaných v soutěži před jejím startem, což znamená, že nemůže být vyhlášen vítěz krajské ligy. Seniorský chomutovský tým tak má za sebou nejkratší mistrovskou sezónu v historii klubu od jeho založení v roce 1945, nepočítáme-li ročníky 1945/1946, kdy nebyl Chomutov přihlášen do žádné soutěže, a 1947/1948, kdy mistrovská soutěž neproběhla.

V sezóně 1946/1947 odehrál tehdejší tým ČSK Chomutov v mistrovství druhé třídy pouze tři zápasy s SK Jirkov, SK Souš a Dolním Jiřetínem. Právě tento ročník byla doposud nejkratší, nyní mu tento „primát“ sebere aktuální sezóna 2020/2021. Piráti nejprve vyhráli 5:3 na ledě SK Kadaň, aby následně doma zdolali 15:2 Lovosice. Třetí klání v Roudnici nad Labem bylo nejprve z preventivních důvodů odloženo kvůli marodce chomutovského A-týmu, následně došlo k zastavení všech amatérských soutěží.

„Je to pro nás do jisté míry zklamání, protože jsme vše směřovali k tomu, abychom mohli bojovat o postup do druhé ligy, ale v současné situaci chápeme, že nikdo z odpovědných činitelů nechce riskovat zdraví sportovců,“ konstatuje předseda výkonného výboru Daniel Badinka. „Začneme chystat novou sezónu s tím, že bychom se případným jednáním o možnosti získat druholigovou licenci nebránili,“ doplňuje.