sdělil generální manažer klubu Milan Vacke."> Piráti Chomutov » Koláček, Martínek, Stavenský a další v Chomutově končí
Aktuální zprávy

Koláček, Martínek, Stavenský a další v Chomutově končí

Napsal 15.03.2006 David Nováček
C h o m u t o v - AKTUALIZOVÁNO: V průběhu dnešního dne probíhaly schůzky jednotlivých hráčů s vedením klubu, kde se každý dozvěděl, zda je jeho nejbližší budoucnost spojována právě s chomutovským klubem. V úvodu pohovorů bylo oznámeno, že s trenérskou dvojicí Kýhos – Petrovka, vyjednávává vedení o případném prodloužení smlouvy. "Zatím jednáme o případné podobě smlouvy, ale stoprocentně domluveni nejsme," sdělil generální manažer klubu Milan Vacke.
Následně přišly na řadu pohovory s jednotlivými hráči. Seznam jmen byl rozdělen do tří kategorií: červení, kteří v chomutovském týmu končí. Zelení, kteří dostanou smlouvu na novou sezónu a žlutí, o jejichž angažování zatím není rozhodnuto.

V zelené skupině, která má jistotu bílomodrého dresu i pro nadcházející sezónu se ocitli oba brankáři. S dvojicí Horčička – Podolka se tedy chomutovští fanoušci budou setkávat i v příštím ročníku. „Otázka gólmanů byla možná ta nejjednodušší. Myslím si, že Horčička i Podolka kvalitu rozhodně mají a není důvod hledat jiného strážce naší svatyně,“ zhodnotil situaci brankářů Milan Vacke. V obranných řadách se zazelenalo u jmen Černého, Noska, Révaye, Szakala a Trefného. „Kamil Černý v závěru sezóny ukázal, že s ním musíme počítat. Martin Nosek si odvedl své, typ hráče jako je Josef Révay potřebuje každý tým a Kuba Trefný měl dobrou sezónu.“ Z útočníků má Chomutov zájem o: Šípa, Bouška, Charouska, Kostourka, Maláta, Kajera, Jíru, Polodnu a nakonec u týmu zůstává i Stanislav Mikšovic, jehož pozice byla nejistá.

V červené skupině hráčů se ocitla řada mazáků a zkušených borců, od kterých se v letošní sezóně čekalo mnohem víc. S bílomodrým dresem se tak po dlouhé době loučí ikona klubu Kamil Koláček. Společně s ním odchází obrovitý bek Petr Martínek a útočník Stanislav Stavenský. „Kamil Koláček je výborný člověk, ale hokejově mu to nešlo a celou sezónu se trápil. Věřím, že na konci kariéry se do Chomutova vrátí a stane se jedním z klíčových mládežnických trenérů. V podstatě jsme již na podobném scénáři společně domluveni. Petr Martínek měl být vůdcem celé kabiny, ale bohužel naše očekávání nesplnil. Standa Stavenský se během celé sezóny nedostal do formy a ani svým přístupem v kabině trénery nepřesvědčil o tom, že by měl být součástí nového týmu,“ vysvětloval Vacke.

Mezi odcházejícími hráči jsou i útočníci Roman Pražák a Jan Šulc. „Roman Pražák měl několik vynikajících zápasu, je to velice talentovaný hokejista. Současně je to však typ hráče, který na sebe „přitahuje“ nejrůznější nemoci a proto v podstatě něměl šanci trenéry pořádně přesvědčit. Honza Šulc byl vynikajicí v prvním utkání minulé sezóny, ale od té doby šla jeho forma stále a jen směrem dolů.“

Do letní přípravy nastoupí i útočník Tomáš Chyba a obránce Martin Kocek. „Uvidíme jak budou kluci vypadat v průběhu léta a přípravných zápasů.“ Obránci Jaroslav Kasík a Ondřej Poživili se vrátili do svých mateřských klubů a o jejich angažování se povedou další jednání.

Letní příprava začíná hráčům již 24. dubna, do té doby vás budeme informovat o všech změnách, které v klubu nastanou. V průběhu příštího týdne lze očekávat i obsáhlý rozhovor s generálním manažerem klubu.