DOROST - článek

„Kobra hrála více srdcem a my hodně polevili,“ mrzelo Jiřího Kulicha po nečekané porážce

Napsal 31.01.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v - V dalším utkání nadstavbové části ELIOD extraligy dorostu se očekávalo, dle papírových předpokladů, snadné vítězství Pirátů, ovšem opak se stal pravdou. Na sever Čech přijela do té doby poslední Kobra, která druhý celek tabulky značně zaskočila. Jedním ze střelců Chomutova byl Jiří Kulich, jenž byl právě poslední lednový den nominován do reprezentace patnáctiletých.

Dle papírových předpokladů a při pohledu na tabulky se očekávalo, že Chomutovští v dalším utkání nadstavby skupiny C přejedou Kobru. Ovšem Pražané uštědřili Pirátům lekci z produktivity a vezou ze severu Čech všechny body. „Hráli jsme jen osm minut a pak přestali hrát,“ vypálil bez váhání Jiří Kulich. „Soupeř hrál více srdcem a potvrdilo se to, že jsme polevili,“ dodal zklamaně.

Po zhoršeném výkonu se Piráti v úvodu druhé části nadechli k velkému náporu, jenž ve čtyřiatřicáté minutě potvrdili brankou. Ovšem Kobra ve stejné minutě znovu odskočila, čímž domácí celek poslala zpátky do útlumu. „Určitě nás to srazilo. Hodně nás to mrzí,“ hledal těžko slova. „Chybí nám pohotovost při střelbě, na čemž potřebujeme zapracovat. Nesmíme s takovými soupeři prohrávat a dostávat laciné góly,“ odpovídal na otázku o neproměněných šancích.

Akci ze čtyřiatřicáté minuty zakončil právě Jiří Kulich, jenž mezi kruhy našel odražený kotouč, který si výborně připravil a přesnou střelou o tyč ji poslal za záda Filipa Tučka. „Ondra Príhoda puk zavezl a chtěl ho dát před branku, ale soupeř šanci zastavil. Najednou jsem měl kotouč na holi, podíval se na branku a přesně vystřelil,“ popisoval čtrnáctiletý útočník.

Poslední lednový den v roce 2019 patřil nominaci na kemp patnáctiletých hráčů, ve které figurovalo také jméno chomutovského mladíka. Jedná se o soustředění, jenž proběhne v polovině dubna v Jihlavě. „Jsem rád a cítím se teď lépe, ale ještě to nic neznamená. Musím se v reprezentaci spíše udržet,“ řekl pokorně. „Bude to určitě rychlejší a musím se více soustředit. Budu muset rychleji bruslit a dávat puk od hokejky.“

Ve druhé polovině ledna proběhlo mistrovství České republiky, v němž se proti sobě postavily všechny kraje. V ústecké nominaci nechyběl ani Jiří Kulich. Ovšem výběr ze severu ze základní skupiny nepostoupil. „Užil jsem si akci dost. Myslím si, že jsme s kluky tvořili dobrou partu. První den nám chyběly hokejové dovednosti a přinesli jsme je až další den,“ hodnotil významný turnaj. „Dařilo se mi, ale mohlo to být ještě lepší,“ popisoval na závěr svůj výkon na turnaji. Chomutovský mladíček totiž zapsal bod na zápas.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Motor České Budějovice