Ohlasy po utkání

„Kluci říkali, že soupeř strčil do Domína a druhý dorazil puk,“ popisoval Filip Suchý

Napsal 16.02.2020 Libor Kult
C h o m u t o v - Piráti vyrazili k poslednímu ze série šesti venkovních duelů do Litoměřic, kde měli i díky trefě Filipa Suchého utkání 50. kola Chance ligy velmi dobře rozehrané. Stadion však v závěru dvěma góly srovnal a v prodloužení si po kontroverzní situaci připsal druhý bod. Autor třetího chomutovského zásahu po závěrečné siréně jen velmi těžko hledal slova. „Co na to říct? Nemám slov,“ soukal ze sebe potichu.

„Zápas jsme si prohráli sami tím, že jsme si nechali dát dva góly na konci třetí třetiny,“ smutnil následně. „Hodně to bolí, protože si myslím, že jsme neodehráli špatný zápas, ale na konci jsme udělali dvě chyby,“ připojil ještě.

Piráti přišli v závěru o dvougólové vedení a v prodloužení i o druhý bod, přestože proti regulérnosti litoměřického gólu vehementně protestovali hned na ledě. „Po buly jsem spadl s centrem, oni to nějak prohodili a jeli k naší brance,“ ohlížel se Filip Suchý. „Samotný gól nemůžu a nechci hodnotit, rozhodčí ho zkrátka uznal,“ líčil dále. „Kluci říkali, že protihráč, který u Domína klečel, do něj strčil a další dojíždějící hráč dorazil puk do branky. Já byl ale celkem daleko a seběhlo se to docela rychle, takže to úplně nechci hodnotit,“ opakoval.

Byl to právě dvaadvacetiletý útočník, který ve 35. minutě zareagoval na snížení Stadionu a vrátil bílomodré družině dvougólové vedení, když v početní výhodě tečoval Žovincovo nahození od modré. „V přesilovce jsme to dobře sehráli. Dušan vystřelil a mě puk trefil, takže to bylo taky trochu o štěstí,“ přiblížil.

Další chomutovské příležitosti však zůstaly nevyužity včetně samostatného úniku. „Mohli jsme odskočit na 4:1, jenže jsme velkou šanci bohužel neproměnili, a pak domácí otočili zápas. Koncovka tak spolu s našima chybama na konci normální hrací doby rozhodly,“ uvědomoval si autor už třinácti gólů v probíhající sezóně.

Start třetí dvacetiminutovky se o pár minut posunul, protože ledaři museli vyřešit potíže s rolbou, která nechala mezi mantinely sníh a uklidit ho musel až náhradní stroj. „Přestávka se protáhla asi jen o deset minut, což není nic hrozného. Museli jsme se pak víc rozjezdit, ale nehrálo to žádnou roli, protože kromě závěru jsme ani ve třetí třetině nepodali podle mého špatný výkon. Na konci měli domácí tlak, který bohužel využili,“ konstatoval rodák z Horních Lukavic.

A jak se s nečekaně delší pauzou mezi třetinami vyrovnat? „Záleží na každém, jak to cítí. Někdo si udělá pár dřepů navíc, někdo zase až na ledě pár delších skluzů,“ popisoval Filip Suchý. „Rozhodně to není něco, na co bychom mohli svádět konce třetí třetiny,“ pronesl pevným hlasem.

Piráti severočeským derby zakončili sérii šesti venkovních duelů bez přerušení, v níž získali jediný bod a dohromady už sedmkrát prohráli. „Venkovní šňůra se nám hodně nepovedla, leckdy jsme nehráli dobře,“ nekličkoval aktuálně čtvrtý nejlepší střelec i čtvrtý nejproduktivnější hráč mužstva.

Ten je podle vlastních slov rád, že Piráti se už v pondělí 17. února znovu představí na ledě ROCKNET ARÉNY. „Na domácí zápas se těším opravdu hodně, protože jsme poslední dobou cestovali fakt dost,“ pravil upřímně. „Teď budeme hrát ob den, takže musíme i tenhle zápas v Litoměřicích hodit za hlavu a být připravení na pondělí, abychom konečně vyhráli,“ uzavřel bojovně.