Aktuální zprávy

Klub použije polovinu částky z transparentního účtu na přípravu mládeže

Napsal 16.04.2021 Klub
C h o m u t o v - V létě 2020 se naplno rozběhla pomoc fanoušků chomutovského hokeje v rámci projektu Patriot. Díky tomu se na transparentním účtu nastřádalo více než čtyři sta tisíc korun. Klub se nyní chystá použít zhruba polovinu této částky, aby zajistil přípravu mládeže. Vše podrobně vysvětluje v níže uvedeném prohlášení.

„Ještě jednou chceme všem našim fanouškům poděkovat za podporu, kterou nám v těžkých časech vyjádřili prostřednictvím programu Patriot nebo při rozhodování o vrácení poměrné částky za permanentní vstupenky. Protože si této podpory velice vážíme, chceme otevřeně oznámit, kam peníze půjdou, ještě než transparentní účet opustí.

Aktuální pandemická situace dopadá na řadu odvětví lidské činnosti a sport není výjimkou. Po částečném uvolnění vládních opatření se naše mládež alespoň částečně vrací ke společnému venkovnímu tréninku, který stejně jako doposud online formou vedou naši zkušení trenéři.

Vzhledem k tomu, že klub neměl během sezóny v podstatě žádné dodatečné příjmy kromě smluv o reklamě a dotací, chceme v tuto chvíli polovinu částky z transparentního účtu použít právě pro trenéry žáků i akademie, neboť právě mládež představuje budoucnost klubu a potřebuje kvalitní a odborně vedenou přípravu.

To se týká zejména juniorů a dorostu, které čekají opravdu náročné boje o udržení v elitních soutěžích, které se budou poměrně zásadním způsobem zužovat. Náš krok jsme před jeho definitivním odsouhlasením konzultovali i s člověkem, který vás Patrioty nejvíc spojoval.“