Aktuální zprávy

Klub použije další prostředky z transparentního účtu na úhradu nákladů k získání a registraci log

Napsal 23.09.2021 Klub
C h o m u t o v - Už jednou Piráti Chomutov informovali o převodu prostředků z transparentního účtu programu Patriot za konkrétním účelem. Nyní dojde k dalšímu využití financí, které dali dohromady věrní fanoušci klubu v létě 2020. Po konzultaci a schválení Matěje Pavláska, který fanoušky ve zmíněném období nejvíc spojoval, zaplatí částka přesahující sto tisíc korun registraci čtyř log. Vše vysvětluje níže uvedené prohlášení.

„Jsme si vědomi, že za podporu děkujeme velmi často, ale v takových případech není opakování nikdy dost. Máme skvělé fanoušky, což dokazují nejen prostředky na transparentním účtu, ale také počet prodaných permanentních vstupenek na novou sezónu, který i přes nutnost prokazovat bezinfekčnost neklesl, a návštěvy nejen na domácích zápasech.

Stejně jako v předešlém případě chceme dopředu informovat o pohybu na účtu Patriot a detailně vysvětlit jednotlivé položky, na čemž jsme se shodli s Matějem Pavláskem jako zástupcem zmíněného programu. Patrioti, jistě vás potěší, že vaší zásluhou bude mít klub až do roku 2031 práva na původní pirátská loga, která byla převedena na zapsaný spolek. Zároveň došlo také k přihlášení k registraci obou log spojených s programem Patriot.

Ale pojďme postupně. Obě původní loga klub vykoupil z insolvence v rámci dražby za 49 000 korun, následná přeregistrace na zapsaný spolek vyšla na 7 200 korun a prodloužení o další deset let stálo 15 000 korun. Tolik tedy k logům, která se nachází na všech zápasových dresech.

Společně s výše zmíněnými úkony klub zaregistroval prostřednictvím patentového zástupce u Úřadu průmyslového vlastnictví rovněž obě loga programu Patriot – první spojené se spuštěním programu i druhé s nápisem My jsme hokejové město. Za tyto dvě přihlášky k registraci bylo zaplaceno 34 000 korun.

Poslední položkou je pak vedení spisu ochranné známky za 2 100 korun. Celkem tedy transparentní účet opustí 107 300 korun. Jako klub chceme poděkovat nejen vám fanouškům, ale také kanceláři patentového zástupce Petra Zemana, která pro nás všechny úkony kolem ochranných známek zajišťovala.“