Aktuální zprávy

Klub nepočítá s obránci Všetečkou a Trefným. Oba mohou hrát v Kadani

17.05.2010 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Hokejový Chomutov v následující sezóně nepočítá s obránci Jakubem Trefným a Davidem Všetečkou. Devětadvacetiletý zadák Trefný opouští bílomodrý dres po dlouhých deseti sezónách, o rok starší Všetečka působil na severu Čech necelé tři roky. Oba defenzivní hráči obdrželi nabídku angažmá v partnerské Kadani a zatímco Jakub Trefný ji po krátkém rozmyšlení přijal, David Všetečka své další hokejové kroky stále zvažuje.

Odchovanec lounského hokeje, Jakub Trefný, působil v chomutovském klubu už v žákovských kategoriích. Přesto dva dorostenecké tituly slavil ve žlutočerném dresu Litvínova, kam tehdy přestoupil. Hokejový osud ho však v seniorském věku znovu zavál do Chomutova, kde v bílomodré sestavě vydržel dlouhých deset sezón. V té poslední nastoupil Trefný do 45 utkání včetně playoff a baráže a zaznamenal 17 kanadských bodů (2+15). V novém ročníku 1. hokejové ligy bude hájit barvy partnerské Kadaně.

Písecký rodák David Všetečka se na sever Čech stěhoval v průběhu sezóny 2007/08. V průběhu této sezóny stihl obléknout dres hned čtyř klubů, když v první lize postupně hájil barvy Mladé Boleslavi, Olomouce a pak Chomutova, v extralize několikrát naskočil za Znojmo. V nedávno skončené sezóně 2009/2010 odehrál Všetečka 42 duelů v základní části (1+2) a dalších 15 duelů v playoff a baráži (0+0). Stejně jako Jakub Trefný i on obdržel od vedení klubu nabídku angažmá v partnerské Kadani. Zkušený obránce si vzal čas na rozmyšlenou.

×
Dnes v 18:30 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Škoda Plzeň