Ohlasy po utkání

„Kdybych to zvedl o centimetr výše, tak by to prošlo,“ řekl o neproměněné šanci Ivan Huml

Napsal 24.01.2018 Michal Luxa, Patrik Soukup
H r a d e c K r á l o v é / C h o m u t o v – V předehrávce devětačtyřicátého kola Tipsport extraligy zajížděli Piráti do východočeské metropole, kde podlehli Hradci Králové nejmenším možným výsledkem. Na centru druhé formace se představil asistent kapitána Ivan Huml, jenž na ledové ploše strávil patnáct minut a sedmatřicet vteřin. Zkušený harcovník vyslal na branku tři pokusy, ale ani on kouzlo Jaroslava Pavelky neprolomil.

Podruhé během posledních tří zápasů se Pirátům nepodařilo vsítit branku, což v obou případech znamenalo prohru nejmenším možným rozdílem. Severočeši i kvůli dvěma porážkám vypadli z pozic zaručujících předkolo play-off. Ovšem na desátou Mladou Boleslav ztrácí pouhé dva body. „Každý bod z Hradce by byl zlatý. Všechny zápasy jsou pro nás důležité. Ztratili jsme body doma s Mladou Boleslaví. Určitě jsme odehráli solidní utkání proti kvalitnímu soupeři. Když se nedá gól, nemůžeme vyhrát, což nás bude trošku mrzet. Myslím si, že šance jsme tam měli. Teď můžeme jen pogratulovat domácím,“ mrzelo zkušeného útočníka.

Čtyři minuty po polovině utkání mohl se skórem pohnout také Ivan Huml, jenž upaloval sám na hradeckého gólmana. Ovšem dojel ho Filip Pavlík, jenž chomutovskou jednasedmdesátku značně rozhodil. „To se těžko hodnotí. Mám pocit, že kdybych to zvedl o centimetr výše, tak by to prošlo. Jenže je to jen můj pocit. Samozřejmě jsem mohl udělat něco navíc, něco naznačit nebo vystřelit. Možností je spousta. Já si vybral tuhle variantu a rozhodl jsem se špatně,“ litoval po napínavém duelu.

Výborný výkon podal Štěpán Lukeš, jenž předvedl několik fantastických zákroků, a tak držel Chomutov do posledních vteřin ve hře o bodový zisk. Jednadvacetiletý brankář se momentálně nachází ve výborné formě. „Naše hra je založená na kvalitním brankáři. Štěpán proti Hradci podal excelentní výkon, protože soupeř si vypracoval hodně dobrých šancí,“ hodnotil výkon spoluhráče. „Ovšem z posledních tří zápasů jsme hned dvakrát nedali branku, což je prostě špatně,“ kroutil hlavou.

Po vánočních svátcích opustil mužstvo Ján Laco, který zamířil do pražské Sparty. Vladimír Růžička a jeho realizační tým se rozhodl dát šanci mladým. Štěpán Lukeš se posunul na pozici brankáře číslo jedna a záda mu ve většině případů kryje talentovaný Dominik Pavlát. „Odchod Jánka určitou ztrátou je, ale Štěpán podává výborné výkony. Pomohl nám ke spoustě důležitých bodů,“ odpovídal na další z otázek šestatřicetiletý rodák z Kladna.