Aktuální zprávy

Kdo se letos umístil v TOP chomutovské pětce dle statistických údajů?

Napsal 06.05.2012 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Ročník 2011/2012 nám definitivně skončil a Piráti Chomutov si po 38 letech zahrají nejvyšší hokejovou soutěž v Česku. Po baráži, která skončila vítězně 4:3 na zápasy pro Piráty se pojďme poohlédnout na klubové statistiky. TOP chomutovské pětky byly seřazeny podle produktivity jednotlivých hráčů.

Nejlepší pětka v základní části

TOP chomutovská formace v základní části

V základní části sezóny 2011/12 se dle statistik ukázal jako nejproduktivnější kapitán Pirátů Milan Kraft, který v průběhu 50 zápasů nasbíral skvělých 56 bodů (23+33).

Pouze o jeden kanadský bod chudší byl pětatřicetiletý střelec David Hruška (27+28). Střelecká produktivita útočníka se čtyřiačtyřicítkou na zádech není žádným velkým překvapením. Stejně jako v minulých sezónách patří Davidu Hruškovi pověst kanonýra. Za zmínku také stojí fakt, že mu ve statistikách celé jeho kariéry chybí pouze tři branky, které musí vstřelit v rámci nejvyšší tuzemské soutěže a reprezentace, aby se zapsal do Klubu ligových střelců. Příští sezónu je tedy téměř jistě, že se zapíše jako dvaašedesátý v pořadí.

Jako třetí nejproduktivnější útočník si v TOP formaci Pirátů zajistil místo znojemský odchovanec Milan Procházka, který za 16 branek a 19 nahrávek získal 35 kanadských bodů.

Ofenzivně laděný Lukáš Pulpán nasbíral jako nejproduktivnější obránce 26 kanadských bodů (5+21). Pouhých 173 cm vysoký obránce nahrazuje svou fyzickou nevýhodu jinou vlastností. Svou šikovností letos splnil přesně to, co se od něj očekávalo.

Druhý obránce, který obdržel za 3 branky a 23 asistencí stejný počet bodů, jako Lukáš Pulpán je třicetiletý Jakub Grof. V nadcházející extraligové sezóně však už v Chomutově působit nebude.

Nejlepší pětka play-off

TOP chomutovská formace v play-off

Chomutovský útočník David Hruška se na svém místě TOP forvardů udržel i na vrcholu samotného ročníku. V 17 zápasech totiž vytěžil 15 bodů (6+9).

Stejně tak učinil Milan Kraft, když za 19 zápasů nasbíral 13 bodů (4+9).

Ke změně dochází pouze u jednoho útočníka. V play-off se před Milana Procházku dostal chomutovský odchovanec Petr Jíra. Dlouholetý hráč Chomutova se ani letos nenechal zastínit a ukázal, že i ve svých třiatřiceti letech má svému mužstvu stále co dát.

Na obranné dvojici se změna nekonala. Na svých pozicích nejproduktivnějších beků i po vyhrané baráži s Mladou Boleslaví zůstávají Jakub Grof (4+9) a Lukáš Pulpán (6+5).