Rozhovory

„Každý bod a metr na ledě bude hrát velkou roli,“ ví Adam Novák před nadstavbou play-off

Napsal 30.01.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Junioři v posledním kole základní části DHL extraligy udolali zlínské Berany a postoupili do nadstavbové skupiny, která vykopne do play-off osm nejlepších. Kapitán juniorského mužstva a vítěz soutěže z minulého roku hecuje svůj celek. „Mužstvo musí pracovat jako jeden muž a ne tahat jako jednotlivec. Takhle to fungovat nemůže a nebude,“ hlásí bojovně naladěný Adam Novák.

S čistým štítem do play-off

Junioři si v posledním kole základní části zajistili postup do nadstavbové části, která nabídne deset kol, po nichž první čtyři celky z obou skupin postoupí do play-off. „Postoupili jsme v kritické situaci, kdy jsme museli vyhrát. Od postupu se celá sezóna odvíjí. Jsme rádi, že jsme to udělali a s čistým štítem můžeme jít do play-off,“ hodnotil úspěch v základní části kapitán Adam Novák.

„Nadstavba bude stejně těžká jako celá sezóna. Stále je na co se připravovat. Play-off je, jak jsem zažil v minulém roce, hodně náročné psychicky i fyzicky. Nebude to nic lehkého,“ ví odchovanec chomutovského hokeje, jenž si minulý rok odskočil vyhrát juniorský titul do Plzně.

Adam Novák v letošním ročníku vstřelil čtyři branky a na dvě přihrál, statistika pravdy se zastavila na +12

Zkušenosti s play-off budou pro Adama Nováka důležité, i to je jeden z důvodů, proč je právě on kapitánem. Od minulého ročníku se opět pozměnil celý systém soutěže, je to výhoda? „Těžko se posuzuje, oba systémy mají mínusy i plusy. Takže si myslím, že se tohle hodnotí hodně těžce,“ dodával druhý nejlepší chomutovský obránce v tabulce pravdy.

Záležet bude na týmovém duchu

Deset kol, skupina šesti týmů a čtyři postupující. Jaký recept bude na postup do play-off? „Každý bod bude hrát velkou roli, stejně jako každý metr na ledě. Záležet bude na týmovém duchu, mužstvo musí pracovat jako jeden muž a ne tahat jako jednotlivec. Takhle to fungovat nemůže a nebude,“ hecuje sympatický obránce.

Velkou roli v kabině bude hrát právě Adam Novák, jenž je zkušeným kapitánem a jedním ze starších hráčů celého týmu. Pamatuje si například i druhé místo staršího dorostu před dvěma lety. „Osobně se radím se skupinou starších kluků a jednáme společně. Na konci to slovo ale mívám jako kapitán já. Je důležité tým nabudit a pomoci mu,“ prozrazuje devatenáctiletý bek.

A jaké by bylo vyhrát titul podruhé v řadě, nyní v domácím prostředí? „Bylo by to úplně super! Vyhrát titul dvakrát a ještě k tomu v domácím klubu, to by byl vrchol všeho. Musíme do toho dát vše, aby se nám povedlo dojít k vytouženému cíli,“ zakončuje defenzivní bek chomutovské juniorky.