Aktuální zprávy

Karel Hromas se pere o místo v sestavě. „Udělám maximum, abych zůstal,“ hlásí

Napsal 11.08.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - Po minulé sezóně se jeho jméno skloňovalo v souvislosti s obdobou zámořské dvoucestné smlouvy. Útočník Karel Hromas nakonec přijal výzvu a bojuje o místo v kádru pro Tipsport extraligu. „Úplně jednoduché rozhodování to nebylo,“ připouští. „Ale sedl jsem si, dal si proti sobě všechny plusy a minusy. Vyšlo mi, že bych měl smlouvu podepsat a poprat se o místo v sestavě,“ přibližuje jedním dechem.

Výsledkem je, že se Karel Hromas připravuje se souborem Jiřího Čelanského, ovšem může být odeslán i do partnerské Kadaně. Jeho postavení je přece jen trochu jiné než v předešlých letech v organizaci Pirátů, byť on sám až takovou změnu nevidí. „Musím ještě víc makat a bojovat,“ uvědomuje si. „Na druhou stranu si nepamatuju, že bych měl v předchozích sezónách místo nějak jisté,“ opáčí následně.

Karel Hromas v souboji se se zlínským Jaroslavem Balaštíkem

Kromě jiného hrálo roli v rozhodování sedmadvacetiletého forvard také nové pravidlo o nasazování mladých hráčů. „Něco na tom asi bude, že pro nás ´starší´ kluky je složitější najít angažmá. Volal jsem si se spoustou známých, jestli už mají smlouvu a je těžké něco sehnat,“ reaguje autor dvaceti gólů a čtrnácti asistencí v pirátském dresu. „I proto jsem si říkal, že nechci na nic čekat, když jsem se rozhodoval o nabídce klubu,“ líčí muž, jenž přetáhl chomutovský dres přes hlavu ve 139 soutěžních duelech. „Zahraničí mě až tolik nelákalo. Takhle mám jistotu smlouvy a jde jen o to, kde budu hrát,“ dodává.

Nově nastavená situace představuje pro Karla Hromase především velkou motivaci. „Člověka to nakopne,“ vypálí bez váhání. „Musím a chci udělat maximum, abych zůstal v extraligovém kádru,“ říká odhodlaně. „Uvidíme, jak mi vyjdou další zápasy,“ připojuje ještě.

Postupně jsem změnil na maturitu názor

Kromě tréninků na nový hokejový ročník zvládl Karel Hromas v období mezi dvěma sezónami ještě jeden důležitý krok. Na berounské škole zaměřené na cestovní ruch udělal maturitu. „Dřív jsem to vnímal jinak. Byl jsem mladý a blbý, když jsem si říkal, že to nějak dopadne a budu hrát hokej dlouho. Pak člověk trochu zestárne a ten pohled se změní,“ naznačuje vývoj svých myšlenek.

Učit se během rozjeté sezóny, v níž navíc Piráti byli nováčky mezi tuzemskou elitou a bojovali o udržení až téměř do konce dubna v baráži, nebylo snadné. „Musím se přiznat, že jsem během sezóny přípravě moc nedal,“ pousměje se důrazný útočník. „Všechno jsem se snažil dohnat zhruba měsíc před maturitou,“ popisuje. „Nebyla to sranda, ale jsem rád, že to mám úspěšně za sebou a už jsem dospělý,“ směje se v nadsázce.

Karel Hromas bojuje o puk s vítkovickými soupeři

Donutit se, aby se učení poctivě věnoval, nedělalo Karlu Hromasovi podle jeho vlastních slov žádné problémy. „Naštěstí jsem si uvědomoval, o co jde, takže jsem si vždycky jen na chvilku odpočinul a zase se učil,“ vrací se o několik týdnů zpět. „I když jsem se šest let takhle neučil, dokázal jsem se každý den soustředit a fakt pořádně se učit,“ libuje si. „Jsem rád, že se to projevilo a maturitu jsem zvládl,“ culí se.

Učení obětoval dovolenou hned po sezóně, také do přípravy naskočil o týden později. „Ještě jsem neměl podepsanou smlouvu, ale i tak bych ten týden potřeboval, abych odmaturoval,“ vysvětluje s tím, že ze čtyř předmětů ekonomika, cestovní ruch, čeština a angličtina mu dělal největší potíže prvně jmenovaný. „Ekonomika byla nejtěžší,“ uzavírá Karel Hromas, který si odpočinul po přípravě na suchu v Chorvatsku.