Aktuální zprávy

Kapitán pokračuje! Viktor Hübl přidá minimálně ještě rok aktivní kariéry

31.05.2023 Tisková zpráva
Při tvorbě kádru pro nadcházející druholigovou sezónu padalo snad nejčastěji právě jeho jméno, přestože jeho součástí stále nebyl. Kapitán Viktor Hübl přemýšlel o vlastní budoucnosti a fanoušky zajímalo, zda ho ještě uvidí na ledě. Nyní už je jasno. Velezkušený chomutovský odchovanec podepsal s klubem novou roční smlouvu.

„Jak už jsem říkal ve chvíli, kdy jsem se stal hlavním trenérem, rozhodnutí bylo čistě na Viktorovi. Jsem rád, že zvolil pokračování kariéry před dráhou funkcionáře, protože už v minulé sezóně odvedl spoustu práce na ledě i v kabině. Hráč jeho kalibru by se nám nahrazoval těžko, takže jsem rád, že záložní varianty můžeme pustit z hlavy,“ říká s úsměvem sportovní manažer Martin Pešout.

Samotný Viktor Hübl pak přiznává, že kariéru si prodloužit chtěl, ovšem okolnosti se seběhly tak, že s definitivním rozhodnutím čekal. „Vím, že hokej nebudu hrát věčně, proto jsem se přihlásil do výběrového řízení na sportovního manažera v Litvínově, což není tajemství. Byli jsme ale s Jirkou Sochorem domluvení, že budu pokračovat v Chomutově, pokud ve výběrovém řízení neuspěju, takže přidám ještě jednu sezónu,“ přibližuje.

A jedním dechem hovoří i o důvodu, proč chtěl nadále hrát, pokud by nevyšel přesun na funkcionářskou dráhu. „Už před rokem jsme přicházeli s tím, že chceme pomoct k postupu. Přes Znojmo to nevyšlo, ale všichni jsme cítili, že v mužstvu síla je. Teď se ještě doplnilo o kvalitní hráče, takže šance postoupit rozhodně je, což mě pořád láká,“ popisuje.

Nyní je tedy jasné, že držitel řady extraligových rekordů přidá tak trochu symbolicky 26. sezónu v seniorském hokeji. Pirátský dres s číslem 26 tak bude i v nadcházejícím ročníku brázdit druholigové stadiony. Zkušený čtyřiačtyřicetiletý útočník tak bude moci rozšířit dosavadní statistiky ve třetí nejvyšší soutěži.

V jejím minulém ročníku se stal s 64 body za 24 gólů a 40 asistencí šestým nejproduktivnějším hráčem a sedmým nejlepším nahrávačem základní části. V play-off přidal osm přesných zásahů a jedenáct přihrávek, což mu vyneslo páté místo v kanadském bodování. Premiérové starty a také tři góly ve druhé lize zaznamenal už v sezóně 1996/1997, kdy začínal v chomutovském A-týmu.

V něm má po ročníku 2022/2023 dohledatelné statistiky čítající 119 startů, 57 gólů a 73 asistencí. Přesné je pouze číslo u tref do černého, neboť počet startů a asistencí ze zmíněného ročníku 1996/1997 nelze ověřit.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
Rytíři Kladno
×
Dnes v 15:30 | Dor.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary "B"