C h o m u t o v - Po "A" mužstvu a dorostu dnes také junioři poprvé vyjeli k přípravnému zápasu. Soupeřem jim byl extraligový dorost Karlových Varů. Domácí měli po většinu zápasu převahu. První třetinu vyhráli 4:2. Potom hosté znovu snížili na rozdíl jednoho gólu. To však bylo z jejich strany vše. Chomutovští třemi trefami v poslední třetině stvrdili své vysoké vítězství 7:3 a do nového ročníku tak vstoupili úspěšně. Hattrick a jednu nahrávku k tomu zaznamenal hráč s kapitánským céčkem na dresu Jan Hauner."> Piráti Chomutov » Junioři zahájili vítězstvím nad dorostem Karlových Varů
Mladežnický hokej

Junioři zahájili vítězstvím nad dorostem Karlových Varů

Napsal 05.08.2005 Martin Bocian
přípravné utkání - pátek 5. 8. 2005 – 17:30
KLH Chomutov – Karlovy Vary - dor. 7:3 (4:2, 0:1, 3:0)

Branky: 2. Hauner (Vörös), 9. Srbecký (Hauner), 13. Žatecký (Rabas), 20. Bureš (Žatecký), 45. Hauner, 49. Hauner (Vörös), 54. Petrovka (Voborník, Palubjak) - 8. T. Rohan, 18. Osladil (T. Rohan), 25. Chaljavin (Majer). Rozhodčí: Compel - Hampl, Mezera. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 50.

Chomutov: Proser (31. Štěrba) - Novotný, Fiala, Palubjak, Bartoušek, Klír, Vörös - Rabas, Bureš, Žatecký - Falc, Voborník, Petrovka - Srbecký, Hauner, Průcha

Karlovy Vary: Hruška (31. Zrza) - Přindiš, Tomeček, Novák, Čičmera, Tollinger, M. Rohan, Ryžuk, Jemeljanov, Chaljavin, Majer, Mareček, Kellner, Polák, Topinka, T. Rohan, Zahora, Osladil, Mistoler, Hudák, Truhlář

Chomutovští se ujali vedení už ve 2. minutě, kdy Jan Hauner zakončil svůj nájezd střelou pod lapačku – 1:0. Poté hráli přesilovku, jenže kromě střely Vöröse téměř neohrozili branku. Hostům se podařilo vyrovnat v 8. minutě. První střelu Tollingera ještě brankář Proser vyrazil, ale na dorážku Rohana už nestačil – 1:1. Nerozhodný stav však netrval dlouho. Chybu jednoho z karlovarských obránců totiž využil ke skórování Marek Srbecký - 2:1. O chvíli později Proser úspěšně zlikvidoval nájezd Truhláře. Domácí měli po většinu času převahu a brzy své vedení navýšili. Nápor první chomutovské řady zakončil střelou nad lapačku Milan Žatecký - 3:1. V 18. minutě sice snížil Osladil na 3:2, ale do kabin šli domácí opět s dvoubrankovým náskokem. V čase 19:59 totiž Žateckého akci dokončil pohotovou dorážkou Filip Bureš - 4:2.

Třetí, a jak se později ukázalo také poslední, branku vsítili Vary ve 25. minutě. Nešťastně odražený puk se dostal k Chaljavinovi, a ten měl snadnou pozici – 4:3. A kdyby následně Rohan trefil odkrytou svatyni Chomutova, mohl být stav rázem vyrovnaný. V polovině utkání vystřídali obě strany gólmany. Ke své premiéře v juniorech nastoupil domácí Erik Štěrba a vedl si velmi dobře. Hned po několika vteřinách vyřešil s trochou štěstí dvě nebezpečné situace. Ve 36. minutě také zneškodnil šance Mauera a Kellnera. A když na druhé straně neuspěl Voborník, šli chomutovští do kabin s těsným vedením.

Další dobrou příležitost ke srovnání měl na začátku poslední třetiny opět Truhlář, jenže i tentokrát narazil na připraveného brankáře Štěrbu. Do dvoubrankového vedení šli naopak domácí. Jan Hauner se na modré čáře opřel do kotouče, který škrtl o masku gólmana Zrzi a vletěl do sítě – 5:3. Za další čtyři minuty už měl Jan Hauner kompletní hattrick. Tentokrát šikovně tečoval Vörösovo nahození – 6:3. Ani sedmá trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Voborník nádherně předložil puk Lukáši Petrovkovi, a ten měl před sebou prázdnou bránu – 7:3. Zkorigovat výsledek mohl čtyři minuty před koncem Chaljavin, když ujel do samostatného úniku. Jeho bekhendovou kličku však Štěrba vystihl a uchránil si tak čistý štít.

Chomutov první utkání nové sezóny zaslouženě vyhrál. Další test ho čeká v úterý 9. srpna, kdy hraje v Děčíně. Na domácím kluzišti se pak znovu představí o tři dny později v zápase s Kadaní.