Mladežnický hokej

Junioři vyhráli i druhý zápas

Napsal 31.07.2007 Michal Miškovský
M l a d á B o l e s l a v - Chomutovští junioři si dojeli pro druhou výhru v přípravném období do extraligové Mladé Boleslavi. Pro Středočechy byl však duel s Chomutovskými juniory první prověrkou. Konečné skóre 3:5 je přesným obrazem hry. Domácím nefungovala především obranná fáze. Další zápas čeká Severočechy už v neděli. To se utkají s týmem Klášterce.

Už ve čtvrté minutě se poprvé měnilo skóre. Domácí obrana chybovala na obranné modré, puku se zmocnil Kalinovič a tváří v tvář Fikrtovi kličkou do bekhendu nedal gólmanu Středočechů šanci. O sedm minut později vymysleli pohlednou akci Ficker s Nguenem, jenže druhý jmenovaný v pádu špatně trefil kotouč a minul prázdnou bránu.

Domácí se často pokoušeli o kombinace, ale Severočeši úspěšně napadali rozehrávku soupeře a nepřipustili žádné drama před Koššákovou bránou. Naopak se osmělovali hosté. Fikrt se marně natahoval po Paulově ráně od modré, avšak naštěstí pro něj šel puk mimo. Do kabin se však šlo za nerozhodného výsledku. 42 vteřin před koncem prvního dějství napřáhl na modré Soukup a stanovil skóre 1:1 po úvodní třetině.

Ve druhé části hry měli blíže ke vstřelení třetího gólu hosté. Krupka střílel od modré, Fikrt kotouč vyrazil před sebe, kde číhal Dudek, jenže v těžké pozici minul. Další příležitost ke skórovaní měli znovu Chomutovští ve 28. minutě. Boleslavská obrana vyrobila další chybu, stejnou jako ve čtvrté minutě. Do nájezdu se dostal Španěl, ale bránu netrefil. Dlouho však litovat nemusel. Jeho kolega Dudek z mezikruží poslal puk do brány a hosty podruhé do vedení.

Přesně v polovině zápasu sáhli trenéři boleslavských juniorů k očekávané změně v brankovišti. Fikrta nahradil Hrubý. Ten hned po svém příchodu na led předvedl parádní zákrok. Szakal s Nguenem najížděli na jediného obránce Boleslavi. Hrubý střelu i dorážku vyrazil, když se ve druhém případě musel rychle přemístit ke druhé tyči a vyrazit puk, který směřoval do jeho svatyně. Hosté ani tentokrát vedení do konce třetiny neudrželi. Na 2:2 upravil střelou pod horní tyčku Bříška.

Nástup Chomutova byl famózní. Nguenovi se po příchodu z kabin podařilo ujet obraně Boleslavi a blafákem překonat gólmana Hrubého. Do dvougólového trháku šli hosté ve 45. minutě. Nguen napřáhl mezi kruhy a zaznamenal druhou trefu v utkání. Že byla obrana domácích hodně prostupná, o tom svědčí i situace ze 47. minuty. Linet byl rychlejší než všichni boleslavští hráči a poslal Chomutovské do třígólového vedení.

O dvě minuty později korigoval skóre Penninger. Krušné chvíle nastaly pro domácí v 52. minutě. Dva Boleslaváci totiž obsadili trestnou lavici, jenže hosté přesilovku 5 na 3 nevyužili. Chomutovští si v závěru pohodlně udržovali dvoubrankové vedení a dokráčeli si pro druhé vítězství v přípravě. Boleslavským se premiéra nevydařila.

Branky a nahrávky: 20. Soukup (Chamrád), 40. Bříška, 49. Penniger (Antončík) - 4. Kalinovič, 30. Dudek (Koblitz, Kaplan), 41. a 45. Nguen, 47. Linet (Kolár). Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 100.

BK Mladá Boleslav: Fikrt (30. Hrubý) - F. Bílek, Maršík, Unuk, O. Bílek, Klaban, Soukup, Milotinský, Houser - Chamrád, Chochola, Protasenja - Krejčík, Bříška, Tondr - Antončík, Mišner, Velechovský - Protivný, Hodaň, Zorkler, Martínek, Penniger, Hodaň

HC Chomutov: Kaššák - Vrána, Chromý, Kalinovič, Koblitz, Žižka, Vošahlík, Kaplan, Krupka - Csonka, Bečvář, Španěl - Gába, Linet, Kubík - Nguen, Szakal, Kolár - Ficker, Dudek, Paul, Bečvář