JUNIOŘI - článek

Junioři startují play-off, ve čtvrtfinále ligy vyzvou brněnskou Techniku

Napsala 13.03.2023 Kateřina Kundertová
Play-off ligy juniorů je tady! Chomutovští mladíci skončili pro sestavování párů na třetí příčce západní skupiny, takže ve čtvrtfinále hraném křížem vyzvou druhou Techniku. Piráti měli v závěru dlouhodobé části dobrou formu, ale obdobně tak i brněnští hokejisté, kteří ovládli oba dva vzájemné zápasy.

Technice chvilku trvalo, než se v úvodu sezóny rozběhla, následně však kolem měsíce října bodovala jedenáctkrát ve dvanácti po sobě jdoucích zápasech. To odstartovalo povedené tažení, které Brněnští dotáhli na druhou příčku ve východní tabulce, kde skončili sedm bodů za Přerovem a tři body nad Vsetínem.

V březnu hokejisté z moravské metropole 1:0 vykradli Valachy, zvládli třináctigólovou přestřelku proti Chrudimi a v prodloužení přetlačili Havířov. Na úplném konci dlouhodobé části narazili opět na Chrudim, kde prohráli kvůli inkasovanému gólu v osmapadesáté minutě duelu.

HC CHRUDIM – TECHNIKA HOCKEY BRNO 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Bárta (Matýs), 8. Štěpánek (Dostál), 40. Matýs (Macas, Jaša), 58. Jirout (Dostál, Štěpánek) – 6. Žák (Fornál, Langmann), 43. Adam (Šupa, Toman), 56. Apolenář (Langmann, Čapka).
Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 48:40.

Technika Hockey Brno: Hnízdil — Juřík, Fornál, Čapka, Žák, Šupa, Svoboda – Sladký, Apolenář, Novotný, Adam, Růžek, Sever, Langmann, Toman, Líska.

ChomutovTechnika
4. místo (59 bodů)pozice 2. místo (62 bodů)
121:99skóre 123:121
17-3-2-16bilance18-2-4-14
12,71 procentvyužití přesilovek14,72 procent
86,54 procentubráněná oslabení83,43
655trestné minuty464
10,3 procentúspěšnost střelby11,8 procent

Chomutovští junioři se ve finále dlouhodobé části dostali do dobré formy, když ovládli pět z posledních šesti odehraných duelů, což korunovali dvěma výhrami s čistým kontem. V závěrečném defenzivním utkání mladí Piráti přetlačili po prodloužení Havlíčkův Brod, který následně ještě nestačil na Kladno a kvůli tomu zůstal za Piráty.

PIRÁTI CHOMUTOV – BK HAVLÍČKŮV BROD 2:1 po prodloužení (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Bár (Poch), 63. Starý (Sýkora, Vostiňák) – 22. Přidal (Holenda).
Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:24.

Sestava Chomutova: Suk – Mareš, Česnohlídek, F. Hynek, Poch, Sýkora, Žižka – P. Šugár, Starý, Komisar, Klobouček, Bár, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Jajlov, Jan Rindoš.

Vzájemná bilance hovoří jasně pro Techniku, která získala všech šest možných bodů. Úvodní a velmi vyrovnaný zápas rozhodli Brněnští v pětapadesáté minutě obdobně jako i druhé měření na ledě Chomutova, kde definitivní jistotu dal až zásah v šedesáté minutě.

Piráti by si měli ve čtvrtfinále play-off dávat pozor hlavně na Erika Pospíšila, jenž se prosadil do chomutovské klece celkem čtyřikrát, a na dvougólového Alexe Severa. Do brankoviště se v obou případech postavila brněnská jednička Jakub Nešpůrek.

TECHNIKA HOCKEY BRNO – PIRÁTI CHOMUTOV 5:4 (2:2, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. E. Pospíšil (Toman, Sever), 10. E. Pospíšil (Sever), 21. Sever (Blaško, E. Pospíšil), 38. E. Pospíšil (Přidal, Adam), 55. Sladký (Škodík) – 4. Jan Rindoš (Vostiňák), 19. Klobouček (Starý, Vondrášek), 22. Filip (Starý), 39. Žižka (Mišovic, Černý).
Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 27:39.

PIRÁTI CHOMUTOV – TECHNIKA HOCKEY BRNO 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Vostiňák (Poch, Starý) – 40. Sever (Žák), 46. A. Pospíšil (Blaško, E. Pospíšil), 60. E. Pospíšil.
Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Střely na branku: 44:32.

Dominik Mišovic 38 (12+26)nejproduktivnější hráč Erik Pospíšil 55 (34+21)