Mladežnický hokej

Junioři: Nedáš, dostaneš - málem to vyšlo

Napsal 06.08.2007 FOE
C h o m u t o v - Na chomutovském ledě se odehrál v neděli další přátelský zápas, tentokrát derby mezi Kláštercem n.O. a Chomutovem. Domácí příliš neoslnili, nedařilo se hlavně zakončovat. Ani Kaššák neměl svůj nejšťastnější den. Obrazu hry odpovídá i těsný výsledek. Vítězstvím 6:5 tak hokejisté Klášterce drží dosavadní neporazitelnost v přípravě. I když mnohem důležitější jsou výkony a o nich více uvnitř článku...
přípravné utkání - neděle 5. 8. 2007 – 14:00
HC Klášterec nad Ohří - KLH Chomutov 6:5 (3:3, 2:1, 1:1)

Branky: 1. Kaplan, 16. Paul, 20. Kalinovič (Kaplan), 25. Bečvář (Španěl), 40. Kubík (Chromý), 49. Bečvář (Vrána) - 4. Žilík (Ryvola), 8. Bureš (Zíka), 13. Kopáč (Bureš), 23. Kotek, 44. Cvrk (Tichý). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 2:1.

Klášterec n.O.: Kaššák (Grus) – Kaplan, Ficker, Křivka, Koblitz, Vrána, Chromý, Žižka, Vošahlík – Kalinovič, Nguyen, Szakal, Miklovič, Jáchym, Paul, Španěl, Bečvář, Csonka, Kubík, Linet, Kolář

KLH Chomutov: Studnička (40. Zýka) – Kopáč, Kotek, Ryvola, Vošta, Zendl, Tichý, Kanči – Zacharenko, Zíka, Bureš, Žemlička, Dvořák, Mašek, Žilík, Cvrk, Sanko, Toman, Semerád, Krebs, Volhejn

Ačkoli se domácí chopili iniciativy a už v čase 0: 23 vedli 1:0, nebyl to v první třetině právě pohledný hokej. Už po necelých třech minutách vyrovnal Žilík, v 8.min. se dokonce hosté ujali vedení Burešem při využité přesilovce. Po dalších 5 minutách to na chvíli vypadalo s domácími špatně, když po chybě gólmana přidal třetí gól hostující Žemlička. V čase 16:26 při vlastním oslabení chytře využil domácí Paul zaváhání obrany a sólovou akcí snížil na 2:3. V začínající 20. min. ještě stihl vyrovnat Kalinovič.

V čase 23:00 strhává vedení na stranu hostí Kotek, domácí naštěstí uklidňuje po půldruhé minutě Bečvář, když zužitkoval přihrávku Kaplana a navíc „přihrávku“ gólmana Studničky, kterou dostal přímo na hůl. Znovu to bylo ve vlastním oslabení. Vteřinu před sirénou dostává domácí do vedení Kubík po přihrávce Chromého.

Třetí třetina byla ukázkou toho, jak nevyužívat šance, včetně těch „ložených“. Odehrála se převážně v obranném pásmu hostí. Z takových situací občas soupeř těží, tentokrát ujela dvojice Cvrk-Tichý a byl z toho opět vyrovnávací gól (Cvrk) – 5:5. Situaci pro domácí zachránil znovu Bečvář, jemuž nahrál Vrána, a to v čase 48:51. Zbytek třetiny byl přehlídkou zmařených šancí a překombinované hry domácích. Doufejme, že v dalších zápasech se kluci vrátí k tomu, co umějí a co už předvedli v předešlých dvou utkáních.

Hodnocení trenéra Milana Kašpárka: „…tak to je, se silným soupeřem jasně vyhráváme, se slabým se přetahujeme o gól. Špatné zakončování, to je všechno.“