JUNIOŘI - článek

Junioři Hrabák a Ondráček pomohli k vítězství reprezentační devatenáctky

Napsal 14.09.2011 David Matula
C h o m u t o v - Před týdnem se reprezentační výběr do devatenácti let vrátil z turnaje v rakouském Salcburku a přivezl celkové vítězství, když ani v jednom ze čtyř zápasů nenašli svěřenci Jiřího Juříka přemožitele. Chomutovské Piráty potom na turnaji zastupovali dva šikovní útočníci - Radek Hrabák a Filip Ondráček. Oba se zapsali mezi střelce a pomohli tak českému výběru k celkovému triumfu.

„Soupeři byli kvalitní,“ říká k turnaji v Salcburku Radek Hrabák

Ještě před startem nového ročníku NOEN extraligy juniorů sehrál reprezentační výběr do devatenácti let turnaj v rakouském Salcburku. Na turnaji se představilo pět týmu a ve velké konkurenci český výběr uspěl na výbornou. Ve všech čtyřech duelech uspěl a radoval se tak z celkového vítězství.

Radek Hrabák
Radek Hrabák na turnaji vstřelil gól v posledním zápase proti výběru Slovenska (foto: www.hcsparta.cz).

„Do Rakouska jsme odjížděli s tím, že chceme všechno vyhrát, což se nám povedlo. Trenéři byli po turnaji také spokojení, takže celkově povedený turnaj,“ hodnotí vystoupení českého týmu Radek Hrabák a jedním dechem dodává, „Soupeři byli všichni kvalitní, celý turnaj byl hodně vyrovnaný.“ Na cestě za triumfem porazili svěřenci Jiřího Juříka reprezentaci Švýcarska, poté juniorský tým Färjestad BK, domácí juniorský tým a v posledním zápase vyzráli i na o rok starší výběr Slovenska.

„Nejtěžší zápas byl asi se Salcburkem, kdy jsme skoro celý zápas prohrávali 0:1 a nakonec jej otočili až ve třetí třetině, navíc soupeř měl minimálně jednu formaci hráčů, kteří nastupují již za „A“ mužstvo,“ říká autor gólu v posledním utkání turnaje. Zápas s rakouským celkem také prověřil Čechy v osobních soubojích, přeci jen za Salcburk nastoupilo i několik „Kanaďanů“. „Bylo to znát. Zápas byl tvrdší, všechny souboje soupeř dohrával,“ přibližuje útočník pirátské juniorky.

Nepříznivý stav však nemuseli čeští mladíci otáčet jen v zápase proti Salcburku. Hned v prvním střetnutí totiž prohrávali v průběhu druhé třetiny se Švýcary už 1:3. Nakonec však české naděje vstřelily čtyři góly a do turnaje vstoupily vítězně. „Jednalo se o první zápas turnaje, takže jsme byli možná trochu nervózní. Začátek utkání nám nevyšel, ale nakonec jsme jej zvládli,“ říká spokojeně.

Pro Radka Hrabáka se nejednalo o první reprezentační turnaj, tento ovšem dozajista patří k těm povedenějším. „Určitě patří turnaj k těm povedenějším, přeci jen jsme jej vyhráli.“ Sám šikovný forvard je za důvěru trenérů vděčný a rád by si ještě v reprezentačním dresu zahrál. „O další šanci se budu chtít poprat a uvidíme, zda mi trenéři dají důvěru. Záležet bude jistě i na tom, jaké výkony budu podávat v lize,“ uvědomuje si devatenáctiletý talent.

„Krásný pocit,“ říká k první reprezentační brance Filip Ondráček

„Celý turnaj byl hodně pěkný, podařilo se nám vyhrát všechny čtyři zápasy, takže hodnocení je více jak pozitivní,“ souhlasí se svým spoluhráčem při hodnocení rakouského vystoupení reprezentační devatenáctky Filip Ondráček.

Filip Ondráček
I Filip Ondráček jednou mířil do černého, stalo se tak v zápase se Salcburkem.

Druhý zástupce chomutovských Pirátů v sestavě se stejně jako Radek Hrabák jednou na turnaji střelecky prosadil. Svou přesnou střelu si schoval do třetí třetiny zápasu proti domácímu Salcburku a pomohl tak ke konečnému vítěznému obratu. „Pro mě první gól v reprezentaci, navíc pomohl k vítězství, takže pro mě osobně to byl krásný pocit,“ líčí spokojeně.

Za premiérový gól by na klubové úrovni jistě musel přijít nějaký ten desátek do společné kasy. U reprezentace se však nic takového nenosí. „Ne to vůbec, akorát se tam platily pokuty, když například někdo přišel pozdě,“ přibližuje poměry v reprezentační kabině.

Filip Ondráček přestoupil do Chomutova z Havlíčkova Brodu a dočkal se prvního reprezentačního turnaje a hned to byl turnaj vítězný. „Je to paráda. Nejhezčím momentem celého turnaje bylo závěrečné vítězství nad Slováky, které nám zařídilo celkové vítězství v turnaji,“ říká spokojeně.

Pro šikovného útočníka se jednalo o druhou reprezentační akci, tou první bylo loňské přátelské utkání proti českému výběru do osmnácti let před mistrovství světa. „Myslím si, že mi turnaj něco určitě dal, byla to velká zkušenost. Věřím, že by mi to mohlo pomoci k dalšímu růstu.“ Stejně jako Radek Hrabák, tak i Filip Ondráček věří, že se pro něj osobně nejednalo o poslední reprezentační akci. „Rád bych se podíval na další turnaje,“ přeje si závěrem.