Ohlasy po utkání

„Jsme na přístrojích a není kam uhnout,“ popisuje Pavel Klhůfek aktuální situaci

Napsal 08.04.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Jak sám potvrzuje, poprvé v kariéře nasázel tři góly během úvodních šesti a půl minut zápasu. Pavel Klhůfek však po závěrečné siréně pátého klání baráže o Tipsport extraligu necítil radost. „Strašný pocit,“ vyhrkne bez váhání. „Nikdy by mě nenapadlo, že dám tři góly a budu po zápase tak nasraný, jako jsem byl v Kladně,“ doplňuje útočník, který na ledě Rytířů naskakoval v elitní ofenzivní trojici.

Po vysoké porážce v Pardubicích vypadal začátek duelu v hájemství Středočechů nadmíru pozitivně. Postaral se o to právě Pavel Klhůfek, který vystřihl čistý hattrick za čtyři minuty a 53 vteřin. „Už jsem hattrick dal, ale takhle rychlý určitě ne,“ loví v paměti. „Dostal jsem hezké přihrávky od Růži se Sklendou a hodně jsem si hlídal zakončení. Snažil jsem se to cpát na branku,“ děkuje parťákům z formace.

Zlínský rodák ve službách Pirátů tak zapsal v baráži body s pořadovým číslem čtyři, pět a šest, což ho vyhouplo do čela produktivity celé prolínací soutěže. Zajímavostí je, že všech šest bodů zaznamenal ve venkovních duelech, v nichž během základní části získal jen čtyři body (2+2) ze šestnácti (9+7). V baráži na první domácí příspěvek ještě čeká. „Každý zápas je jiný a něčím specifický. Já k utkání vždycky přistupuju tak, že chci co nejvíc pomoct týmu a je jedno, jestli hrajeme doma nebo venku. Teď to zkrátka vyšlo na venkovní zápasy,“ usmívá se.

Mužstvo tak díky produktivnímu pravému křídlu, jež nakonec vyslalo na branku sedm střel, zapomněl na předchozí sedmigólový příděl z Pardubic. „Ono je těžší se oklepat z prohry gólem v poslední minutě než po výsledku 0:7. V Pardubicích nám to nešlo a byl to prostě hodně nepovedený zápas,“ nezastírá Pavel Klhůfek. „Taková darda je pro mančaft ale kolikrát lepší, aby se zamyslel,“ přemítá následně.

Parádní vstup však družina kouče Růžičky v bodový zisk nepřetavila, protože Kladno ještě v úvodním dějství snížilo a ve zbývajících dvou částech dokonalo obrat. „Už v první třetině jsme po našich gólech šli čtyřikrát do oslabení a v nich jsme dvakrát inkasovali. Oslabení nás stála zápas nebo spíš náskok,“ ohlíží se bývalý hráč Zvolenu.

Tempo baráže nepolevuje, také v dalším týdnu čekají Piráty tři zápasy. Jak se podle Pavla Klhůfka může na týmu podepsat ztráta dobře rozehraného duelu? „Budeme se muset víc soustředit, abychom při našem vedení hráli jednoduše a udrželi jsme ho,“ hledá recept, jak přerušit sérii čtyř barážových nezdarů. „Doufám, že nás tohle semkne, protože ve hře je pořád ještě hrozně moc bodů,“ nevzdává se.

Jenže chomutovský odstup na druhé Kladno je v tuto chvíli už pětibodový, byť v banku stále leží 21 bodů. „Už jsme na přístrojích a není kam uhnout. Musíme udělat všechno pro to, abychom 23. dubna všichni měli čisté svědomí a jeden druhému jsme se mohli podívat do očí, že jsme do toho dali všechno,“ burcuje.

Odchovanec hokeje na Valašsku vyhlíží nejbližší dvě domácí bitvy se zástupci Chance ligy a přikládá jim maximální váhu. „Osobně si myslím, že nás čekají nejdůležitější dva zápasy sezóny. Musíme je vyhrát a podle toho k nim přistoupit. Pokud je zvládneme, budeme zpátky ve hře,“ uvědomuje si. „Já věřím, že vyhrajeme,“ nepřipouští si zaváhání.