Rozhovory

„Jsem rád, že jsem byl zvolený, ale byly to kolektivní výkony,“ uvedl mládežník měsíce září Jakub Köver

Napsal 11.10.2016 Michal Luxa
C h o m u t o v – Na facebookové stránce Pirátské naděje jsme zvolili mládežnického hráče měsíce září, kterým se stal Jakub Köver. Slovenský mladík je kapitánem staršího dorostu, který po šedesáti minutách nepoznal hořkost porážky a sedmnáctiletý mladík si do statistik zapsal čtrnáct kanadských bodů.

Před právě probíhající sezónou vznikla na sociální síti Facebook nová stránka Pirátské naděje, kde redakce Pirátů Chomutov volila prvního mládežníka měsíce. V anketě za měsíc září byl nejlepším mládežnickým hráčem zvolen kapitán staršího dorostu Jakub Köver. „Byl jsem strašně rád a potěšilo mě to. Jsem rád, že jsem byl zvolený právě já, ale byly to kolektivní výkony. Díky nim jsme obstáli a figurujeme na prvním místě,“ ohlíží se s pokorou sedmnáctiletý útočník.

Starší dorostenci posbírali v jedenácti kolech krásných devětadvacet bodů. Pirátští mladíci ještě po šedesáti minutách nepoznali hořkost porážky, a tak jim patří první příčka v NOEN extralize ve skupině Západ. Severočeši mají jednobodový náskok na Karlovy Vary. „Jsme spokojeni, ale ztracené body nás mrzí,“ uvádí.

V měsíci září posbíral Jakub Köver čtrnáct bodů, když zaznamenal šest branek, k nimž přidal osm přesných přihrávek. Slovenský útočník je tedy nejproduktivnějším hráčem svého celku. „Byl to celkem vydařený měsíc. Doufám, že v tom budeme pokračovat a budeme se snažit, aby to šlo stejně nebo ještě lépe,“ přeje si hráč s číslem pět na dresu.

V posledním odehraném zápase přivítali chomutovští mladíci na vlastním ledě silnou Plzeň, kterou porazili těsně 5:4. Dlouho to vypadalo, že Piráti dovedou utkání do pohodlného vítězství. Ovšem Západočeši ukázali svou sílu a duel ještě zdramatizovali. „Bylo to super! Plzeň je jedním z favoritů celé soutěže. V minulém zápase jsme s nimi prohráli v prodloužení a nás to velmi mrzelo. Tentokrát jsme hrozně rádi, že jsme uspěli,“ popisuje poslední odehrané utkání.

Slovenský kapitán chomutovského staršího dorostu vsítil v září šest branek a sedmou přidal právě proti Plzni. „Gól proti Plzni byl celkem kuriózní. Jel jsem s pukem a už jsem byl skoro na zemi. Zkusil jsem v pádu vystřelit a trefil jsem to pěkně do levého horního rohu brány,“ odpovídal na otázku o nejhezčím gólu v letošní sezóně.

Bývalý hráč Košic má velmi dobře rozjetou kariéru a jako každý mladík by se chtěl dostat do nejlepší soutěže světa. Ovšem cesta do NHL je dlouhá, a tak i slovenský útočník musí hodně makat. „Pro každého hokejistu je snem se dostat do NHL. Musím jít postupně a budu rád, i když se dostanu do extraligy,“popisuje své cíle. „Je mi úplně jedno, který tým v NHL by si mě vybral. Kdybych se náhodou dostal do NHL, tak je jedno, ve kterém týmu bych hrál,“ doplnil Jakub Köver.

Každý mladík sleduje nějakého hráče, kterého považuje za svůj vzor. Pro sedmnáctiletého kapitána staršího dorostu je to fantastický útočník Washingtonu Capitals T. J. Oshie, jenž má za sebou bohatou kariéru, ale na Stanley Cup stále ještě čeká. „Těch hráčů, které bych měl za vzor je více. Z NHL je to asi T. J. Oshie, protože má neskutečně šikovné ruce. Takže to je asi můj největší vzor,“ prozradil na závěr sympatický mladík.