Ohlasy po utkání

„Jsem na náš tým pyšný,“ řekl na konci baráže kanadský obránce Brett Palin

Napsal 21.04.2013 David Jahoda
O l o m o u c – Páteční výhrou 4:0 na ledě Olomouce si Piráti zařídili vstupenku do příštího ročníku Tipsport extraligy. V jejich kabině mohla bezprostředně po utkání vypuknout velká radost. Jedním z důležitých článků chomutovského mužstva byl po celou baráž kanadský obránce Brett Palin, jenž se v zápase na Hané podílel na jednom ze tří gólů Tomáše Káni a na závěr se také ukázal v pěstním souboji.

Severočeský tým jel do Olomouce s jediným cílem – zvítězit a udržet v Chomutově extraligu. Domácí hokejisté dokázali Pirátům vzdorovat jen chvíli, poté totiž třemi brankami zavelel k výhře hostů Tomáš Káňa, jehož podpořil jednou trefou ještě Jaroslav Kůs. Po jednoznačné výhře 4:0 tak mohli Piráti slavit, extraligu si zahrají i v příští sezóně.

„Jsem opravdu šťastný. Začátek sezóny se nám povedl, pak už to nepokračovalo, jak jsme chtěli. Jsem však pyšný na to, co náš tým odvedl v dvanácti zápasech baráže,“ popisoval své pocity po utkání jeden z nejvytěžovanějších chomutovských zadáků Brett Palin.

I když tomu jasný výsledek nenapovídá, podle Bretta Palina byli olomoučtí Kohouti minimálně v první třetině lepším celkem. „Myslím si, že Olomouc hrála docela dobře. V první třetině byla dokonce lepší než my, ale naštěstí jsme šli do vedení 1:0,“ liboval si. „Domácí se i potom dostávali do šancí, ale podržel nás Hany (Miroslav Hanuljak pozn. red.), který pochytal velké množství puků,“ chválil svého brankáře, jenž v baráži udržel dvě čistá konta, obě proti Olomouci.

Hrdinou utkání byl bezesporu chomutovský útočník Tomáš Káňa. Ten dal tři ze čtyř branek Pirátů. „Bylo to skvělé. Svou hrou nás všechny strhnul, patří mezi naše nejlepší hráče. Dostal se do šancí, které využil. Jsem šťastný za to, co se mu povedlo,“ okomentoval Brett Palin hattrick svého spoluhráče.

Osmadvacetiletý rodák z kanadského města Nainamo se sám podílel na jedné z branek Tomáše Káni. Větší pozornost na sebe však upoutal těsně před koncem zápasu, když se v bitce jako z NHL popral s olomouckým Králíkem.

„Domácí hráč zastavil před naším brankářem a ohodil ho sněhem. Musel jsem udělat pořádek a zkrátka ochránit svého gólmana,“ vysvětloval hokejista, jehož si v roce 2004 na draftu vybralo Calgary.

Na poslední duel sezóny se ze severu Čech vydala až na místo dění podpořit své oblíbence velká skupina fanoušků. Ta vytvořila chomutovským hokejistům chvílemi domácí prostředí. „Byli úžasní. Jsme moc rádi, že máme tak výborné fanoušky. Hrát hokej před takovými fanoušky je pokaždé daleko jednodušší,“ pravil zkušený obránce.

Přetěžkou misi zvanou extraligová baráž tedy Chomutovští úspěšně zvládli. O udržení v nejvyšší soutěži však museli bojovat až do samotného konce. „Před posledním kolem měly tři týmy po dvaceti bodech, což jenom ukazuje, jak bylo všech dvanáct zápasů těžkých a vyrovnaných. Každý chtěl postoupit. Bylo to opravdu obtížné, ale nyní jsem na náš tým pyšný,“ říkal rozradostněný Palin.