Aktuální zprávy

Jednání s Jakubem Černým k dohodě nedospěla, zkušený útočník u Pirátů končí

15.01.2020 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Bílomodrý dres oblékl ještě v prvním utkání Chance ligy v novém roce, poté se Jakub Černý v chomutovské sestavě neobjevoval, neboť tomu bránily administrativní záležitosti. Po celou dobu obě strany jednaly o pokračování dvaatřicetiletého útočníka v pirátských barvách. Rokování shodou neskončila, Jakub Černý tedy pod vedením trenérské dvojice Miroslav Buchal – Petr Martínek po vzájemné dohodě pokračovat nebude.

„Kubovi jsme jasně řekli naše záměry a možnosti, on si vzal nějaký čas na rozmyšlenou a potom se rozhodl, že naši novou nabídku nepřijme. Rozešli jsme s tím, že si najde angažmá jinde,“ popisuje hlavní trenér Miroslav Buchal. „Chtěli bychom mu poděkovat za výkony, které u nás odvedl. Teď budeme pokračovat bez něj,“ doplňuje ještě.

Jak vyplývá z dalších slov šéfa chomutovské střídačky, nemusí se jednat o poslední pohyb v hráčském kádru před koncem přestupního období, které se uzavře s posledním lednem. „Rozhlížíme se na trhu, chtěli bychom získat jednoho obránce a jednoho útočníka,“ prozrazuje Miroslav Buchal.

Jakub Černý zasáhl v chomutovských barvách od začátku listopadu do čtrnácti utkání. Přestože na soupeřovy brankáře vyslal sedmadvacet střel, ani jednou neskóroval. Na druhou stranu osm přesných zásahů pomohl připravit. Bodově nejpovedenější střetnutí zaznamenal na začátku prosince, kdy měl na konci domácí bitvy se Vsetínem tři asistence.

Odchovanec litvínovského hokeje odehrál v průměru necelých sedmnáct a půl minuty za zápas, z čehož byly téměř čtyři minuty na utkání v přesilových hrách a zhruba padesát vteřin v oslabení. Ostřílený harcovník také čtyřikrát usedl na trestnou lavici, zblokoval dva pokusy protivníků a vyhrál třináct vhazování z devětadvaceti. Účast na ledě zakončil v Chomutově na hodnotě -7.