Aktuální zprávy

Jedenáct Pirátů pomohlo Ústeckému kraji k výhře na mistrovství republiky krajů

Napsal 23.01.2017 David Panuška
O s t r a v a / C h o m u t o v - Skvělá zpráva přišla z Ostravy, kde se letos konalo mládežnické mistrovství republiky krajů. Petr Jíra měl k dispozici chomutovské, kadaňské a litvínovské hráče narozené v roce 2002. S těmi došel až do finále, kde si jeho svěřenci poradili s Vysočinou a slavili vítězství víkendového turnaje.

Hned devět hráčů chomutovského mladšího dorostu a dva hráči z Kadaně reprezentovali chomutovskou akademii na mistrovství republiky krajů. Společně se sousedním Litvínovem vytvořili silný tým, který nakonec prošel turnajem bez jediné porážky.

„Tým jsme poskládali z nejlepších hráčů Litvínova a Chomutova, jen brankáře jsme měli z Kadaně, ten nám to vychytal. Asi měsíc předem jsem měli soustředění, kde se kluci z dvou klubů dali dohromady. Z Litvínova jsem měli dva rozdílové hráče. S kluky pracujeme dva roky, takže to je jeden z mých největších trenérských úspěchů,“ popisoval výběr týmu trenér Petr Jíra.

Již v pátek začal turnaj republikových výběrů. Na Ústecký kraj čekali borci ze Zlína a později finálová Vysočina. Mladíci ze severu Čech zvládli obě utkání na jedničku. Zlín zdolali 4:0, jednou branku se na výhře podílel Michal Gut. Ve druhém utkání skóroval Josef Koláček a Alexandr Machyňa, jenž putuje mezi Kadaní a Chomutovem. Vysočina dostala šest branek, Ústecký kraj se radoval z druhé výhry.

Během soboty přidali svěřenci Petra Jíry další dvě výhry nad dalšími dvěma kraji. Šestigólový příděl schytali hokejisté z Jižní Moravy, nejvyrovnaněji pak hráli severočeši s Olomouckým výběrem – ten zdolali po výsledku 3:2. V neděli po obědě pak přišla pátá výhra a opět šest branek v síti soupeře, Pardubice skórovaly jen třikrát.

Pět výher = účast ve finále a dobře známá Vysočina jako soupeř. Utkání se už od prvních minut vyvíjelo dobře. Litvínovský Jan Myšák, nejproduktivnější hráč celého turnaje vstřelil hattrick a zařídil tak vítězství pro Ústecký kraj. Brankou a asistencí se prezentoval i Michal Gut.

Pirátskou akademii reprezentovali: Vojtěch Šilhan, Dominik Vaněk, Petr Vlach, Tobiáš Holka, Filip Králíček, David Petrásek, Josef Koláček, Michal Gut, Jan Matějka, Stanislav Vrhel a Alexandr Machyňa.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC AZ Havířov 2010
Piráti Chomutov
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Lovosice
Piráti Chomutov