Ohlasy po utkání

„Je pro nás důležité, že jsme schopni zápas otočit,“ prozradil David Květoň

Napsal 15.01.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Ve středečním utkání hostili Chomutovští na vlastním ledě celek Benátek nad Jizerou. Po výhře 3:2 ukončili minisérii dvou porážek a navíc se opět naladili na domácí vítěznou notu. Zejména ve druhé třetině byl vidět forvard David Květoň, jenž byl ve svém úniku faulován, ale následné trestné střílení neproměnil.
Piráti ChomutovHC Benátky nad Jizerou
29Střely na branku23
9Zblokované střely12
0Zakázaná uvolnění4
2Ofsajdy0
10Trestné minuty16
30Vhazování26
14Hity10

Jak již bylo zmíněno v úvodu. Piráti dokázali v rámci 44. kola porazit na domácím ledě nebezpečný tým Benátek nad Jizerou. Svěřenci Břetislava Kopřivy s Alešem Totterem po dvou třetinách prohrávali o jediný gól. Ve třetím dějství vývoj střetnutí otočili a vyhráli 3:2. „Hodnotím to dobře, máme tři body, ale děláme tam ještě některé chyby. Těch se musíme vyvarovat, ale pro nás zápas dopadl dobře. Je důležité, že když jsme dvakrát dotahovali, tak jsme schopní utkání otočit.“

Střetnutí proti liberecké farmě bylo opět bojovné. Což potvrdil i útočník s číslem 57 na dresu. „Oni hrají takový ten upracovaný, poctivý hokej. My jsme se na to připravovali. Věděli jsme, že to tak bude. Zápas měl pro nás šťastný konec.“

Rozhodujícím momentem středečního zápasu byly dva rychlé góly na přelomu šestačtyřicáté a sedmačtyřicáté minuty. Obě chomutovské trefy dělilo pouhých dvanáct vteřin. „Rozhodujícím momentem byli asi ty dva slepené góly, které jsme dali. Gája (Nikola Gajovský – pozn. aut.) proměnil trestné střílení a David Kämpf jel, vystřelil, šel si pro dorážku a vedli jsme 3:2. Potom už jsme se snažili zápas nějakým způsobem dohrát a udržet vedení. Benátky vlastně hrály poslední třetinu nějaké přesilovky, díky čemuž měly tlak,“ souhlasil s rozhodujícím momentem čerstvě sedmadvacetiletý hokejista.

David Květoň byl v zápase také exekutorem trestného střílení. Stalo se tak v průběhu druhé periody po jeho úniku krátce po přesilové hře. „Dělal jsem kličku do bekhendu, ale gólman to chytl dobře,“ okomentoval a zároveň dodal: „Nevěděl jsem, co udělám. Rozhodl jsem se v poslední chvíli. Původně jsem chtěl střílet, a pak jsem to udělal, tak jak jsem to udělal.“

Piráti proti Benátkám napravili poslední dva nepříliš povedené zápasy, zejména poslední vystoupení v SD Aréně, ve kterém padli se sousedním Mostem. „Napravili jsme to. Teď jsme měli dva slabší zápasy. Tenhle zápas už byl trošku lepší. Máme pár zápasů do konce základní části, do začátku play-off. Pak začíná úplně něco jiného, musíme tu hru ještě zvednout,“ řekl bývalý hráč Třince, jenž si zahrál i v národním celku.

Chomutovská družina se bude chtít jistě udržet na vítězné vlně. Další korálek na přívěšek výher mohou Piráti přidat již v sobotním zápase na ledě Třebíče. „Teď už není žádný zápas jednoduchý. Musíme sbírat ještě body. Soustředit se sami na sebe a hrát hokej, který chceme,“ prozradil David Květoň svůj pohled na těžký zápas proti Horácké Slavii.

Chomutov se v SD Aréně představí opět v pondělí 19. ledna v regionálním souboji s partnerskou Kadaní. „Je to derby, bude to kvalitní utkání. Proti Kadani se hraje vždycky těžko. Oni hrají takový ten hokej do síly. Já bych chtěl pozvat fanoušky, aby nás přišli podpořit, protože chceme doma určitě vyhrávat. Tak ať si to užijí,“ chomutovská sedmapadesátka vyzvala diváky k pondělní návštěvě zimního stadionu.

Cílem chomutovské družiny je návrat do extraligových vod. Proto jsme se David Květoně zeptali, zda sleduje se svými spoluhráči vývoj spodní části extraligové tabulky. „Na tabulku se někdy podíváme, to bych lhal, kdybych řekl, že ne. Myslím si ale, že se soustředíme spíše sami na sebe. Chceme si držet prostě odstup a soustředit se jen na náš hokej,“ dodal závěrem rodák z Nového Jičína.