Ohlasy po utkání

„Ján Laco nás skvěle podržel a my jsme se mu poté odvděčili brankou,“ popisuje zlomový bod utkání David Kämpf

Napsal 02.08.2016 David Panuška, Jan Kousal
L I B E R E C - Během pěti dní odehráli chomutovští hokejisté druhé utkání před novou extraligovou sezónou. David Kämpf se vrátil z reprezentačního kempu přímo do zápasového tempa. Hned ve druhém utkání se mu ale povedlo vstřelit branku, která byla dokonce tou zlomovou.

Chomutovští hokejisté se po úspěšné premiéře s Omskem představili na ledě aktuálního mistra, Liberce. Na ledě, kde Piráti v minulé sezóně ani jednou neuspěli, nyní vyhráli. „Nejde ani tak o výsledek jako o předvedenou hru. Skalp Liberce ovšem potěší,“ hodnotil duel střelec vítězné branky David Kämpf.

„Myslím si, že je hra třetinu od třetiny lepší a lepší. Dodržujeme systém a můžeme být prozatím spokojení,“ navazuje na smysl přípravných zápasů chomutovský odchovanec.

V závěrečné desetiminutovce bylo k vidění několik vyloučení. Ve hře tří proti třem tlačili domácí hokejisté, ale všechny akce skončily na skvěle chytajícím Lacovi. Přišla tedy odpověď zakončená brankou Davida Kämpfa z protiútoku. „Ján Laco nás skvěle podržel a my jsme se mu poté odvděčili brankou,“ ohlíží se za zlomovým momentem utkání jednadvacetiletý útočník.

„V obranném pásmu se ke mně odrazil puk. Já jsem ho poté jen vyvezl a vyměnil si ho s Tomášem Kudělkou. On mi to krásně vrátil a já to měl jen do prázdné branky. Jsem za to rád,“ popisuje dopodrobna svou akci David Kämpf.