Aktuální zprávy

Jakub Doktor odchází do Havířova, zápasy s Porubou mají nové termíny

12.12.2019 Tisková zpráva
C h o m u t o v - ​Chance liga má momentálně druhou reprezentační přestávku, ale klid panuje jen zdánlivě. Piráty opouští útočník Jakub Doktor, jehož novým působištěm bude Havířov. Čile se jedná také o termínech zápasů druhé části. Aktuálně je jasné, že s Porubou budou hrát Chomutovští všechny čtyři zápasy v úplně jiných termínech.

Původně měl Jakub Doktor setrvat pod vrcholky Krušných hor minimálně do konce kalendářního roku, ovšem tento termín nedodrží. „Havířov nás oslovil, že hledá útočníka do čtyřiadvaceti let. Zašel jsem za Kubou s tím, že v Havířově dostane víc prostoru a domluvili jsme se, že odejde. U nás může hrát ve čtvrté lajně někdo z místních mladých kluků,“ vysvětluje hlavní kouč Miroslav Buchal.

Dvaadvacetiletý forvard přišel do Chomutova v rozehrané soutěži ze Vsetína a naskočil v bílomodrém dresu do šestnácti střetnutí, v nichž jednou skóroval naposledy doma shodou okolností s Havířovem a přidal pět asistencí.

Při zápasovém průměru čtrnáct a půl minuty v akci zblokoval čtyři pokusy soupeřů, měl bilanci účasti na ledě +1 a čtyřikrát usedl na trestnou lavici. Kromě toho se postavil na 152 vhazování a 60 jich vyhrál, což značí úspěšnost těsně pod 40 procenty.

Kromě odchodu mladého útočníka dochází k přesunům rovněž v termínové listině Pirátů. Novinky se týkají všech čtyř vzájemných klání s Porubou, díky nimž vzniknou domácí i venkovní dvojboje. V ROCKNET ARÉNĚ se nově bude hrát ve čtvrtek 9. ledna 2020 od 17:30 a v neděli 23. února 2020 od 16:00, tedy vždy den po domácím souboji se Vsetínem.

Naopak do Ostravy vyrazí Chomutovští nově v pátek 20. prosince 2019 a v úterý 28. ledna 2020, což je vždy po souboji ve Vsetíně.