Ohlasy po utkání

„I kdybychom měli puk sežrat, musíme zápas už udržet,“ uvědomoval si Stanislav Dietz

Napsal 06.12.2017 Michal Luxa
C h o m u t o v – V minulém týdnu přestoupil z Litvínova do Chomutova Stanislav Dietz, jenž domácí premiéru v pirátském dresu zažil až v utkání s Olomoucí. Urostlý obránce se objevil ve druhém obranném páru a byl také nasazován do přesilových her. Sedmadvacetiletý rodák z Písku se stal nešťastníkem posledních minut normální hrací doby, kdy vyhodil kotouč na zakázané uvolnění a následně Severočeši inkasovali gól na 2:2.

Už to vypadalo, že by Piráti mohli přerušit sérii nezdarů a konečně získal plný počet bodů. Ovšem ani tentokrát se vítězství svěřenci Vladimíra Růžičky nedočkali. Chomutovští měli duel výborně rozehraný. Vždyť po brankách Michala Vondrky a Adama Dlouhého dvakrát vedli. Jenže Kohouti zmobilizovali síly a odvezli si cenné dva body za výhru v prodloužení. „Bod je málo! Je to škoda, protože jsme to měli dobře rozehrané. Je to celé takové v křeči. Když už jsme si uhráli takový výsledek na 2:1, tak dvě minuty před koncem musíme puk sežrat nebo ho vyhodit na tribunu, abychom nedostali gól, a musíme zápas už udržet,“ hodnotil bojovné střetnutí urostlý novic v obraně Chomutova.

Právě Stanislav Dietz se stal nešťastníkem konce základní hrací doby. Rodák z Písku hledal složité řešení, po kterém bylo odpískané zakázané uvolnění. Hned po vhazování se při power-play prosadil hostující kapitán Martin Vyrůbalík, jenž poslal utkání do prodloužení. „Viděl jsem najetého Vondrce, tak jsem mu to chtěl dát do prostoru. Myslel jsem si, že by to mohl dojet, protože jsem dobře neviděl. Viděl jsem jen periferně, že tam najíždí, tak jsem to tam takhle hodil a bohužel. Kdyby to šlo vrátit, tak to hodím jen do středního pásma nebo k nim jen lehce,“ těžce hledal slova Stanislav Dietz.

Do třetí části nastoupila úplně jiná Mora, která severočeský celek zatlačila. Olomouc se dlouho snažila o vyrovnání, jehož se také dočkala. Ovšem Piráti to soupeři hodně ulehčili, jelikož se zatáhli před Jána Laca a jednoduše posouvali černou gumu do středního pásma. Tlak soupeře začal sílit a slovenský fantom v brankovišti Chomutova měl plné ruce práce. „Nevím, těžko se to hodnotí. Nevím, zda jsme se báli o výsledek, ale bylo to těžké. Soupeř samozřejmě přidal, protože neměl co ztratit a my jako bychom se báli o výsledek. Stáhli jsme se, ale měli jsme to ubránit. Myslím si, že nám hra docela fungovala. Ke konci musíme padat do střel, klidně po hlavě. Musíme to prostě ubránit,“ odpovídal na další otázku.

Trenérský tým i samotní hráči dlouho vyhlíželi bojovné utkání, které k odrazu k lepším zítřkům potřebují uhrát. Dlouhou dobu to vypadalo, že duel s Olomoucí je tím pravým. Ovšem čekání na tříbodovou výhru stále trvá. Mužstvo na radost po třetí siréně bude minimálně do pátku čekat. „Zápas byl dobře rozjetý. Takové utkání potřebujeme zvládnout, uplácat nebo prostě ho urvat silou vůle, abychom vyhráli o gól nebo o dva. Věřím, že se pak chytíme, protože jsou tu dobří hráči, a pak to půjde. Myslím si, že nám to docela funguje, ale když se nedaří, tak asi se vším všudy. Zase dostaneme takový gól. Aby toho nebylo málo, přidají další v prodloužení,“ nehledal výmluvy rodák z Písku.

Sto dvaadevadesát centimetrů vysoký obránce se zařadil do druhého obranného páru vedle Bretta Flemminga. V utkání s Olomoucí strávil Stanislav Dietz na ledové ploše 23 minut 25 vteřin a do Radegast indexu zaznamenal jeden hit a tři zblokované střely. „S vytížením jsem samozřejmě spokojený, ale důležité jsou body, které potřebujeme a nemáme. Takže zase taková spokojenost není,“ řekl zklamaně. „Je to i tím, že jsem asi posledních osm zápasů v Litvínově hrál pět minut za zápas. Potřebuji získat zase trochu klidu na hokejce a na modré čáře. Věřím tomu, že to půjde, že to budu házet na bránu a z toho dávat góly. Celkově věřím i tomu, že se zvedneme,“ dodal v další otázce.

Nejnovější akvizice chomutovské obrany se po svém příchodu zařadila také do přesilovkové formace. Trenérský tým vedený Vladimírem Růžičkou chce využít zkušenosti Stanislava Dietze, jenž v duelu s Morou žádný střelecký pokus na branku Branislava Konráda nevyslal. „Vymýšlím pořád nějakou přihrávku. Viděl jsem před sebou nějakého hráče a nechtěl jsem ho jako prvního trefit, tak jsem volil přihrávku. Ale spíš musím volit střelu, abychom to dorvali do brány. Takže musím dělat lepší rozhodnutí než pořád hledat přihrávku,“ prozradil otevřeně sedmadvacetiletý bek.

V následujících dnech jedou Piráti do Pardubic, poté přivítají v SD ARÉNĚ Jihlavu. Severočechy tedy čekají duely s tabulkovými sousedy, a tak nutně potřebují zvítězit a vrátit se na pozitivní vlnu. „Už nesmíme koukat doleva, doprava. Musíme jenom bodovat, nic jiného neexistuje,“ uzavřel.