DOROST - článek

„Hrozně mě to baví,“ neskrývá nadšení novic v dorostu Radek Jenček

Napsal 12.10.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Parádní start do pirátského dorosteneckého angažmá má Radek Jenček. Do této doby nastupoval ve zmíněné kategorii za Kadaně a odehrál v chomutovském dresu čtvrtý zápas. Proti Třemošné zaznamenal již šestý bod. Po výhře nad Meteorem popisoval svou parádní branku v oslabení či se zamýšlel nad tím, co je potřeba zlepšit do dalších zápasů.

Piráti v desátém kole dorostenecké ELIOD extraligy nezaváhali a po čtvrteční výhře si poradili také s Třemošnou. Dostali se bodově před Spartu a přiblížili se aktuálně pátému Kladnu na pět bodů s jedním zápasem k dobru. „Myslím si, že jsme byli lepší a měli hodně šancí, které jsme proměňovali,“ hodnotil bezprostředně po utkání Radek Jenček, který je jedním z noviců pirátské dorostenecké družiny. „Rozhodla koncovka,“ dodal patnáctiletý hokejista, který nastoupil na křídle první formace, ale cizí mu není ani obrana.

Třemošná sice dlouho držela jednogólový rozdíl, ale Piráti nakonec dokráčeli dobrým a zkušeným výkonem k výhře 5:1. Největším problémem byla houževnatost soupeře. „Hodně napadali a neztráceli moc kotoučů. Vyvíjeli na nás tlak, ale my jsme to dobře ubránili. Myslím si, že jsme to zvládli suprově,“ pokračoval Radek Jenček.

Po tříbodovém večeru ve čtvrtek proti Kladnu se mu povedlo i utkání s Třemošnou - naprosto stejným způsobem. Nejdříve připravil čtvrtou branku pro Jiřího Kulicha, pátou pak sám dal. Dopsána mu byla asistence také u trefy v první minutě. „Puk jsem vybojoval v rohu a zpoza branky jsem našel Jirku Kulicha, který si tam výborně najel. Tak jsem mu to tam nahrál a on zakončoval s přehledem,“ popisoval situaci ze sedmačtyřicáté minuty, po které se radoval nejproduktivnější Pirát.

Poté se ohlédl také za svým druhým úspěchem v ELIOD extralize. „Viděl jsem bojujícího Tadeáše Svobodu u mantinelu, a tak jsem si najel do brejku. Zařval jsem si o přihrávku a on mi to tam výborně dal. Pak jsem si brankáře obehrál a dal jsem gól,“ popisoval s úsměvem.

Jak už bylo zmíněno, pro patnáctiletého univerzála to jsou první zkušenosti s nejvyšší dorosteneckou soutěží, předtím totiž působil v barvách Trhačů. „Hrál jsem v Kadani, ale dostal jsem šanci tady v Chomutově. Makám na sobě a musím se snažit, abych dával branky a rozdával také dobré přihrávky,“ věděl po utkání. „Kabina mě přijala velice dobře a s klukama mám dobrý vztah. Navíc nám to spolu šlape,“ pokračoval na téma svého příchodu hráč, který své šestnácté narozeniny oslaví šest dní před Vánocemi.

„Myslím si, že je to dobré a umím si to s klukama dobře přihrát, hrozně mě to baví,“ neskrýval nadšení Radek Jenček, který chce ve své hře zlepšit především bruslení. „Osobně bych měl zlepšit bruslení, protože tam lehce strádám. Koncovka je celkem slušná,“ dodal na závěr chomutovský útočník.