Ohlasy po utkání

„Hrát před tolika fanoušky bylo něco neskutečného,“ popisoval zážitky z prvního utkání za Piráty Jan Havel

Napsal 22.10.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Rotace čtvrtého chomutovské lajny se stala v posledních utkáních pravidelným jevem. V utkání s Pardubicemi odpočívali Jakub Chrpa i Nicolas Hlava, soutěžní premiéru si odbyl Jan Havel, letní chomutovská posila. Právě odchovanec sparťanského hokeje se dostal i do nějakých šancí, ale gólově ani bodově se neprosadil. „Stále nevím, kde budu pokračovat. Určitě skočím do kabiny a dozvím se, jak to se mnou bude v následujících dnech,“ líčil bezprostředně po utkání.

Pět startů za áčko pražské Sparty dosud odehrál Jan Havel v nejvyšší soutěži. Úplně poprvé se v šestnáctém kole Tipsport extraligy objevil také v dresu Pirátů, do utkání naskočil jako člen čtvrté útočné formace. „V pátek večer mi volal trenér Kadaně, že se mám hlásit v Chomutově na tréninku. Ze začátku to bylo složitější udýchat, hřiště v Kadani je totiž o něco menší. Utkání jsem si užil, před tolika fanoušky to bylo něco neskutečného,“ přibližoval své pocity z utkání nositel slavného sparťanského jména.

„Na začátku tam byla taková ta zdravá nervozita. Po nějakých deseti minutách a třech střídáních to ze mě spadlo. Snažil jsem se hrát jednoduše, bruslit a dohrávat souboje. Nic složitého,“ odpovídal po zápase na otázku ohledně nervozity usměvavý a šťastný jednadvacetiletý útočník a autor dvou branek v letošní sezóně WSM Ligy.

V trápící se Kadani odehrál již jedenáct střetnutí, kromě gólů si připsal sedm menších trestů. Jaký je rozdíl mezi nejvyšší soutěží a WSM Ligou? „Určitě je to v taktice. Důkladnější je rozebírání hráčů a na vše je méně času. Největší změna je v těchto momentech,“ naznačoval borec, jenž vstřelil v sezóně 2015/16 nejvíce branek v oslabení v rámci celé juniorské DHL extraligy.

Šanci na první extraligový bod měl Jan Havel ve druhé třetině, kdy ujížděl po levé straně na branku. Místo přihrávky či zakončení ovšem zvolil kličku, čehož následně litoval. „Já jsem v tom přečíslení koukal na spoluhráče, ale ten byl dobruslen. Měl jsem vystřelit, vymýšlel jsem kraviny. Myslím si, že jsem to tam měl poslat,“ věděl s chladnou hlavou po utkání hráč se zkušenostmi se švédskou mládeží v barvách staršího dorostu Färjestadu.

A jak moc byl spokojený, že už má extraligové utkání v pirátském dresu za sebou? „Já hrál pravidelně v Kadani, kde jsem se snažil hrát co nejlépe. Vůbec jsem nad tím nepřemýšlel, přišlo to. Člověku to dodá novou šťávu a já jsem se snažil si to od první do poslední minuty užívat,“ odpovídal skromně Jan Havel.

Jan Havel v letošním ročníku WSM ligy

  • Produktivita: 11 zápasů, 2+0
  • Statistika pravda: -8
  • Trestné minuty: 14

Pardubice byly v SD ARÉNĚ opět nepříjemné a chyběly necelé dvě minuty, aby si domů odvezly bodový zisk. Vše ale nakonec, stejně jako před dvěma lety, utnul Michal Vondrka. „Byly tam momenty, kdy jsme se nemohli dostat z obranné třetiny. Pardubice byly silné na kotouči, špatně se jim odebíral. V momentech, kdy jsme hráli aktivně my, tak to bylo podle mě dobré,“ zhodnotil chomutovského soupeře v šestnáctém kole sympatický útočník.

„Vůbec nešlo znát, že má tým za sebou šest proher v řadě. Řeklo se o tom jen pár vět a všichni byli pozitivně naladění. Nic negativního jsem nepociťoval,“ popisoval náladu v pirátské kabině Jan Havel.

Jan Havel dohrával třetí třetinu například s Ivanem Humlem, podle jednadvacetiletého útočníka spolupráce s takovým hráčem ulehčí hru. „Strašně to ulehčí práci. Společně na sebe křikneme a je to paráda. Jsou tady ale samí skvělí hráči. Když si ovšem pomůžete na ledě slovem, je to zase o něco jednodušší,“ vyprávěl.

Jak už je u trenéra Vladimíra Růžičky obvyklé, i tentokrát utkání dohrávaly pouze tři lajny. Právě Jan Havel se do nich vešel a za nabízenou šanci děkoval. „Každé střídání jsem se snažil hrát naplno a nemyslel jsem na to. Že to poté trenér stáhl a nechal mě dohrát do konce, je fakt super a moc mu za to děkuji. Opravdu jsem si to užil,“ pronesl bez zábran talentovaný útočník.