smála se jednička mezi chomutovskými tyčemi."> Piráti Chomutov » ”Hráli jsme velmi dobře,” hlásil spokojeně brankář Jan Lundell
Rozhovory

”Hráli jsme velmi dobře,” hlásil spokojeně brankář Jan Lundell

Napsal 02.08.2008 David Nováček
C h o m u t o v - Nová brankářská jednička Chomutov, Jan Lundell, má za sebou zápasovou premiéru v bílomodrém dresu. A premiéra to byla více než úspěšná, Severočeši porazili pražskou Spartu. Finská gólman navíc nepustil za svá záda jediný kotouč a po utkání hýřil spokojeností. "Na úvod to nebylo špatné," smála se jednička mezi chomutovskými tyčemi.

Lundell: "Na úvod to nebylo špatné..."

Finský gólman stále čeká na svoji novou výzbroj a tak do utkání s několikanásobným českým mistrem nastoupil Lundell v chráničích, které si dovezl z Helsinek. Velké červené betony však v holešovické aréně začarovali chomutovskou svatyni. Novic Lundell prožil povedenou premiéru. Sparťané stříleli ze všech pozic, jenže "finský Honza" byl k nepřekonání. "Tak jako v každém přípravném utkání, i dnes se hrálo poměrně dost přesilovek. Střel tam bylo mnoho, ale musím pochválit naše útočníky, kteří výborně vykrývali prostor a soupeř se tak většinou dostal pouze ke střelám z ostrých úhlů," zhodnotil počínání rudých sniperů Jan Lundell.

Trenéři Sparty chtěli v dnešním utkání otestovat zejména mladé hokejisty, kteří bojují o místo v základní sestavě. Do hry se tak nedostala zvučná jména Výborný, Ručinský či Kratěna s Brošem. Přesto právě hráči bojující o svoji pozici, dokáží v přípravě produkovat velice pohledný hokej. "Ano, Sparta nebyla v kompletní sestavě, ale i přesto jsme očekávali velice těžké utkání. Věděli jsme, že budeme muset tvrdě makat šedesát minut, pokud vůbec chceme mít nějakou šanci. Ale hráli jsme velmi dobře," chválil svůj tým Lundell.

"Snažím se, vydat ze sebe to nejlepší," říká Giffin

Do druhého utkání ve dvou dnech nastoupil na Spartě také Kanaďan Charlie Giffin. Zatímco v předchozím duelu proti Orenburgu si mladý zámořský hokejista připsal bod za jednu gólovou asistenci, dnes vyšel naprázdno. "Včera večer jsme měli zápas a dneska v dopoledne další, takže někteří z nás byli asi trochu unaveni, ale myslím, že jsme se předvedli skvěle a zvítězili, to je to, co jsme chtěli," hlásil bezprostředně po utkání.

Zdá se, že kanadský útočník se každým dnem sžívá s evropským způsobem života. "Kluci v šatně jsou moc fajn. Moje nejoblíbenější část dne je, když jsem na stadionu. Na to, abych si prohlédnul město jsem ještě neměl moc času, trénujeme dvakrát denně, takže to přijde později. Už se ale těším až tu všechno prozkoumám, bude to určitě velká legrace," usmívá se Giffin.

Kanadský hokejista v českých soutěžích není jev zcela obvyklý, i proto se Giffin stal společně s Janem Lundellem středem mediální pozornosti. Mladý Kanaďan však dobře ví, že narozdíl od Lundella se o svoje místo v sestavě musí porvat. "Nemám jistotu, že v Chomutově zůstanu. Snažím se vydat ze sebe to nejlepší, ale budu potřebovat, aby při mě stálo štěstí, protože v tomhle týmu je spousta skvělých hráčů. Chtěl bych prosadit do týmu a pomoci Chomutovu postoupit do extraligy," řekl odhodlaně.