Ohlasy po utkání

„Hráli jsme skvělých dvacet minut, pak přišel kolaps,“ kroutil hlavou Ivan Huml po duelu v Brně

Napsal 30.01.2019 Michal Luxa, Daniel Kinc
B r n o / C h o m u t o v - Do poslední čtvrtiny Tipsport extraligy vstoupili Piráti porážkou, která je už čtvrtou v řadě. Chomutovští se zásluhou Adama Rašky dostali proti Kometě do vedení, ovšem pak inkasovali sedm branek a odvezli si vysokou porážku. Vinou zranění v duelu čtyřicátého kola nosil na prsou kapitánské céčko Ivan Huml, jenž se po střetnutí vracel k zápasu, ale také k nepříznivé situaci kolem severočeského klubu.

Do duelu čtyřicátého kola proti favoritovi z Brna vstoupili lépe Chomutovští, kteří se zásluhou Adama Rašky dostali do vedení. Jenže o pár minut později se prosadil Peter Mueller, jenž rozjel brankové hody Komety. Ta totiž ve druhé části odskočila do tříbrankového vedení a okleštěná sestava týmu ze severu Čech již nestihla reagovat na nepříznivý vývoj utkání. Soubor Vladimíra Růžičky zakončil střetnutí nepříjemně vysokou porážkou.

„Po první třetině jsme si samozřejmě řekli, že takhle budeme pokračovat a pak máme šanci něco uhrát. Ale najednou přišel kolaps, dostali jsme branku na 1:2. Od té doby nás Kometa jasně rozdupala a k ničemu nás nepustila,“ hodnotil utkání zkušený centr. „Zápas jsme odehráli strašně a musíme se nad tím zamyslet. Ke konci jsem měl pocit, že Kometa hraje na padesát procent. Těžko se mi to hodnotí,“ vracel se k výkonu mužstva.

V úvodní periodě zápasu se týmu kolem zastupujícího kapitána Ivana Humla dařilo. Chomutov hrál s favoritem vyrovnanou partii. Ovšem Piráti předvedenou hru v dalších periodách nezopakovali. Po čtvrté řadě tak do tabulky nepřipsali jediný bod. „Dokážeme hrát s Kometou skvělých dvacet minut, a pak přijde kolaps. Takže těžko se můžeme vymlouvat na nějakou situaci. Dokážeme hrát v Olomouci kvalitně čtyřicet minut, odehrajeme skvělou třetinu v Brně a následně přijde tohle. Nechci se vymlouvat, protože je ostuda to, co jsme předvedli posledních čtyřicet minut,“ kroutil hlavou nevěřícně.

Že chomutovská organizace není v lehkých časech, o tom ví celá hokejové i nehokejová veřejnost. Klub finanční stránku intenzivně řeší. Dokonce se v bulváru objevila informace, že hráči mizí na listinu zraněných. Vše popřel ve videu na sociálních sítích obvyklý kapitán Marek Tomica, jenž fanoušky ujistil, že nemoci a poranění klíčových hráčů opravdu přišly.

„Byli bychom rádi, kdyby se to rozseklo. My hráči až tolik toho neovlivníme. Doufáme, že se situace nějak uklidní a stabilizuje. Je to naše přání, ale jestli k němu dojde, to není v našich rukách,“ těžko hledal slova sedmatřicetiletý hráč. „V médiích něco proběhlo. Razantní kroky nikdo od nás nemůže čekat. Naše smlouvy v žádném případě porušovat nebudeme. Bylo to vidět na našem přístupu v první třetině, ale také v Olomouci, že jdeme do zápasů s touhou bodovat,“ vysvětloval odhodlaně.

Kocábku Vladimíra Růžičky sužují zranění. Vždyť mimo hru je například brankářská jednička Justin Peters. Z obránců dlouhodobě chybí dvojice David Štich – Brett Flemming. Do útočných akcí se nemohou zapojit Vladimír Růžička, Jakub Sklenář, Lukáš Vantuch, Jan Stránský ani kapitán Marek Tomica. „Kádr je v těchto chvílích hodně okleštěný. Do Brna jsme přijeli bez devíti hráčů. Taková je situace, i když v médiích se spekulovalo. Jde o hráče stabilního kádru, kteří nám samozřejmě chybí,“ vysvětloval rodák z Kladna.

„Když se podíváte na naší soupisku najdete na ní kluky z první ligy nebo dokonce z juniorky. Nebudeme se vymlouvat, protože jsme tušili, že to bude hodně těžké. Po první třetině jsme si mysleli, že by to mohlo jít, ale pak přišel druhý gól Brna a my byli neviditelní,“ odpovídal na další otázku hráč se zkušenostmi hlavně z Finska.