Ohlasy po utkání

„Hrajeme jednoduše, nevymýšlíme a snažíme se střílet,“ popisuje změny v přesilovkách Pavel Klhůfek

Napsal 06.01.2019 David Panuška
C h o m u t o v - V roce 2019 stoprocentní! Piráti porazili Vítkovice a navázali na pražskou výhru se Spartou. Pavel Klhůfek se posunul do druhé lajny a novou formaci si pochvaloval. Popisoval i změnu v přesilovkách a závěrech utkání. Odhodlaně pak vyhlížel utkání na půdě posledních Pardubic, které se hraje v pátek.

Piráti v rámci třiatřicátého kola Tipsport extraligy udolali na domácím ledě Vítkovice. Šlo již o druhé vítězné utkání v řadě, Piráti navíc ukončili sérii dvou domácích nezdarů. Rideru porazili 4:2. „Určitě jsme si oddechli. I na Spartě jsme měli trochu štěstí, ale jsme rádi, že jsme středeční výhru potvrdil i proti Vítkovicím. Často to bylo takové, že jsme jednou vyhráli a utkání na to zase padli,“ pronesl po utkání útočník Pavel Klhůfek, jenž na dresu nosí číslo 22.

Po dlouhé době se Pirátům konečně povedlo vyhrát také na venkovním ledě. Po těsném derby v Litvínově si Chomutovští poradili také se Spartou a získali velice důležitých šest bodů. „Utkání, co jsme dosud vyhráli venku, by se dala spočítat na prstech jedné ruky. Aktuálně jsme rádi, že se nám to povedlo zvrátit. Samozřejmě musíme hlavně vítězit doma, což je povinnost. Pokud budeme sbírat body i venku, tak je to jedině super,“ věděl po druhé výhře v řadě Pavel Klhůfek.

Domácí duely a třetí třetiny? Jedno velké trápení. To potvrdí každý fanoušek chomutovských Pirátů, včetně hráčů. Nyní se ale vedení po čtyřiceti minutách udržet povedlo a svěřenci kouče Růžičky brali tři body. „Myslím si, že tyto zápasy nás stály hodně. Odhadem tak pět šest duelů, kdy jsme utkání ztratili ve třetí třetině a měli jsme to rozehrané podobně jako proti Vítkovicím. Neřekl bych úplně, že jsme si na to zvykli. Ale spíše neblázníme. Je tam větší klid a víme, že se nemusíme nikam hnát. Předtím jsme hráli zbytečně nahoru dolů. Nyní jsme si to mohli povyhazovat a uklidnit se,“ viděl rozdíl oproti posledním zápasům sedmadvacetiletý forvard.

Vítkovice jsou v počtu rozdaných hitů nejlepším celkem extraligy, Piráti jsou na třetím místě. Jen první věta naznačovala, že se utkání nebude hrát úplně v rukavičkách. Pavel Klhůfek ale rozdíl oproti ostatním týmům neviděl. „Bylo to důrazné utkání, o tom není pochyb. Každopádně si myslím, že jsou v dnešním hokeji všichni tací a je to hodně o důrazu a tvrdší hře. Takže mi nepřišlo, že by hráli výrazně tvrději než ostatní týmy,“ ohlížel se po duelu rodák ze Zlína, který toho ale nejvíce odehrál v dresu pražské Slavie.

Přesilovky! Zatímco Piráti využili hned čtyři početní výhody, Vítkovicím se povedlo skórovat pouze jednou. Co se oproti začátku sezóny v nerovném počtu mužů na ledě změnilo? „Hrajeme to jednoduše a nevymýšlíme tolik. Snažíme se střílet, což se ukázalo i v tomto utkání. Byly tam dva góly ze střely, která byla tečována. Růža to pak trefil ve hře pět na tři, takže více střílet, střílet a zase střílet. Ono to tam nějak napadá,“ věděl po utkání nejproduktivnější hráč slovenské extraligy ze sezóny 2016/17.

Pavel Klhůfek naskočil do duelu s Vítkovicemi do nové lajny. Zahrál si v útoku s Jakubem Sklenářem a Adamem Raškou, šlo tak hodně o rychlostní formaci, což autoru šesti branek z letošní sezóny nadmíru vyhovovalo. „To mi vyhovuje neskutečně. Ono i když jsem hrál ve čtvrté lajně, tak se mi hrálo skvěle, protože jsme hodně bruslili. Je to ovlivněné tím, že Honza Stránský dostal trest, tak jsem šel místo něj do té druhé formace. Jinak bych byl zase v té čtvrté,“ hodnotil počin své lajny levý křídelník, který ale umí zahrát také na centru.

Hned v dalším kole, které se odehraje v pátek 11. ledna zajíždějí Piráti na led Pardubic, kterým se vůbec nedaří a aktuálně mají ztrátu osmi bodů. „Bude to jedno z nejtěžších utkání. Poslední mančaft nemá nikdy co ztratit. My s nimi bojujeme naspodu, takže my musíme a chceme vyhrát. Prostě si pojedeme pro tři body,“ odpověděl odhodlaně Klhůfek. „Nemyslím si, že oni jsou outsider a my favorit. Každý může porazit kohokoliv,“ dodal na závěr.