Aktuální zprávy

Hlava a Kurka mají střídavé starty k Pirátům, nastoupí už do bitvy s Motorem

02.10.2019 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Do duelu devátého kola Chance ligy zasáhnou v dresu Pirátů dva hráči, kteří v aktuální sezóně mají smlouvy s kluby Tipsport extraligy. Střídavé starty do Chomutova mají nově vyřízeny útočník Nicolas Hlava z Karlových Varů a obránce Jiří Kurka z Mladé Boleslavi. „Zranili se nám Martin Rýgl a Darby Llewellyn. Mimo hru máme i další hráče, proto jsme zareagovali střídavými starty extraligových hráčů,“ vysvětluje sportovní manažer Vladimír Hudáček.

Nicolase Hlavu není potřeba dlouze představovat. Pětadvacetiletý místní rodák a odchovanec Pirátů se vrátil do českých soutěží po roce stráveném v rakouské mezinárodní soutěži EBEL, kde hájil barvy Orlů ze Znojma.

U našich jižních sousedů si juniorský mistr republiky z roku 2014 nevedl vůbec špatně, neboť v základní části nastřádal téměř bod na zápas. Ve 47 startech šestnáctkrát skóroval a přidal dvacet asistencí. Ve třech bitvách play-off přidal dvě přihrávky.

V létě podepsal smlouvu v Karlových Varech, za které naskočil do čtyř utkání nejvyšší soutěže, v nichž sedmkrát vystřelil, dostal dvanáct trestných minut a měl účast na ledě -1. To vše při průměrném čase na ledě 10 minut a 32 vteřin. Nyní může rozšířit statistiky v dresu chomutovského A-týmu čítající 55 střetnutí, pět gólů a tři asistence.

Vůbec poprvé nastoupí za Piráty obránce Jiří Kurka. Pětadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi má s Chance ligou už celou řadu zkušeností. Za mateřský klub, Havlíčkův Brod, Ústí nad Labem a Benátky nad Jizerou v ní odehrál 120 zápasů, v nichž sedmkrát mířil do černého a přidal třináct asistencí.

Více než stovku startů nasbíral odchovanec Bruslařského klubu rovněž mezi tuzemskou elitou, kde má na kontě dvanáct kanadských bodů za přesný zásah a jedenáct finálních přihrávek. Letos tato čísla rozšířil zatím o tři souboje s průměrným časem na ledě necelé tři minuty.