Ohlasy po utkání

„Fyzicky se cítím naprosto fit,“ říká navrátilec do sestavy Tomáš Horna

Napsal 27.11.2010 Miroslav Kučera, Jakub Novák
C h o m u t o v - Měla to být posila z extraligového Kladna. Před sezónou si Tomáš Horna jistě nemyslel, že stráví tolik času na marodce. V letní přípravě si přetrhl stehenní sval a nesměl vůbec zatěžovat nohu. Když po třech měsících naskočil na led, ozvaly se potíže znovu a opět nemohl Chomutovu pomoci. Nyní se již podle svých slov cítí být zdráv a je odhodlán pomoci Krušnohorcům do extraligy.

Tomáši, nakonec hodně vydřené vítězství…

Písek byl hodně nepříjemným soupeřem. Vyměnil trenéra a ti hráči se chtěli ukázat. Kolikrát je lepší hrát se soupeři z vrchní části tabulky, než z té spodní, protože ti jsou houževnatější, bojují a nemají co ztratit.

Dlouhou dobu bylo skóre jenom o jednu branku. Nebáli jste se trochu o výsledek?

Myslím si, že jsme měli zápas pod kontrolou. Písek sice měl nějaké šance, ale většinu času jsme měli puk na hokejce my.

Ač je Písek na chvostu tabulky, tak řádně „kousal“…

Jak jsem již řekl, mají v týmu mladé kluky, chtějí se ukázat. Určitě jim také pomohla výhra proti Ústí, když dokázali zápas otočit. Určitě to není špatný mančaft. Možná jim jen trošku chybí zkušenosti ze zápasů.

Nechybělo vám dnes trochu nasazení? Občas se zdálo, že jste hráli „na půl plynu“…

Ono to vyplyne ze hry. Byly tam nějaké přesilovky a oslabení, takže člověk z toho tempa tak nějak vypadne, ale já myslím, že jsme k tomu přistoupili zodpovědně. Věděli jsme, že nás čeká bojovný zápas. Většina týmů, co sem přijedou, se snaží hlavně bránit a podle toho to také vypadá.

Písek si dobře bránil střední pásmo a občas jste měli problémy se přes něj dostat…

Občas nám chyběla přesnější přihrávka, abychom přehráli hráče ve středu. Pak bychom měli více šancí.

Mnoho hráčů hraje extraligu a tudíž chybí v sestavě Chomutova, nemůže se ukázat problém v sehranosti týmu?

Já myslím, že ne. Hráči, kteří odešli, jsou zkušení, kromě Bendy tady byli i v loňském roce. Podle mě to problém nebude.

Tito hráči jsou v extralize velice produktivní. Např. David Hruška vede bodování Karlových Varů, Radek Duda rozhodl utkání proti Kometě dvěma góly…

Mezi extraligou a první ligou toho moc rozdílného není. Možná, že někteří hráči hrající první ligu nemají takovou hokejovou vyspělost, v extralize je hokej rychlejší. Ale jinak bych řekl, že to je hodně podobné.

Vy jste byl dlouhou dobu zraněný, jak se tedy cítíte herně? Nebojíte se jít třeba do osobních soubojů?

Ne, to určitě ne. Když jsem šel po prvním zranění na led, tak to bylo ještě moc brzy a neměl jsem tu nohu v pořádku. Teď jsem byl na ledě pět dní a cítil jsem se o sto procent lépe než první zápas po pauze. Můžu říci, že fyzicky nemám problém.

Vaši nejbližší soupeři, Jihlava a Ústí nad Labem, dnes ztratili všechny body. Může to být povzbuzení pro tým?

Možná, že ano, ale to nic neznamená. My jedeme v pondělí do Olomouce a to bude jistě také těžký zápas.

Jak říkáte, jedete na Hanou. Jak se na Olomouc připravit?

Nemůžu říci nic podrobného, protože jsem proti Olomouci ještě nehrál. Podle mého názoru to bude jiný zápas, než ten dnešní, bude více silový. Samozřejmě tam jedeme pro tři body.