Aktuální zprávy

Fanoušci vybrali nejlepší formaci. Vydražte její dresy v internetové aukci!

Napsal 11.05.2018 Klub
C h o m u t o v - Stalo se už tradicí, že fanoušci Pirátů mohou získat cenný suvenýr připomínající konkrétní sezónu. Po každém hokejovém ročníku šla do aukce jedna kompletní sada hraných dresů. Tentokrát můžete v internetové aukci získat ještě vzácnější relikvii, neboť klub zvolil odlišný model než v předešlých letech. Do aukce jde totiž jen šestice venkovních bílých dresů, v nichž nastupovali hráči Pirátů k zápasům Tipsport extraligy 2017/2018. Dražba poběží od pátku 11. května od 17 hodin do čtvrtka 24. května do 18 hodin.

Proč tentokrát jen šest dresů? Důvod je prostý. V minulých týdnech hlasovali fanoušci Pirátů na oficiálním facebookovém profilu o nejlepších útočnících, obráncích a o nejlepším brankáři uplynulé sezóny. Vznikla tím nejlepší chomutovská formace ročníku 2017/2018 podle fanoušků a právě její bílé dresy nyní můžete získat.

DO AUKCE SE MŮŽETE ZAPOJIT ZDE

Mezi maskovanými muži zvolili fanoušci za nejlepšího Štěpána Lukeše, který se výborně popasoval s pozicí týmové jedničky po odchodu Jána Laca. Jeho listopadový zákrok z duelu v Plzni se dokonce dostal do velkého finále ankety Zlatá helma o nejlepší akci extraligového ročníku.

Elitní obranná dvojice podle příznivců družiny kouče Vladimíra Růžičky má mezinárodní složení. Hlasování do ní poslalo sedmadvacetileté Stanislava Dietze a Bretta Flemminga. První jmenovaný přišel do Chomutova začátkem prosince z Litvínova, kde ve 24 duelech zapsal jednu asistenci. Mezi Piráty však výrazně pookřál. Šestadvacet startů využil k zisku jedenácti bodů za čtyři góly a sedm asistencí. Ve skupině o umístění přidal ještě dvě asistence.

Kanaďan Brett Flemming se stal nejproduktivnějším zadákem Pirátů v dlouhodobé soutěži, když nevynechal ani jedno střetnutí, šestkrát skóroval a přidal třináct asistencí. Skupinu o umístění neodehrál celou, přesto stihl ještě jednu přihrávku. Zajímavostí je, že rodák z Reginy v obou chomutovských sezónách chyběl vždy jen ve dvou kláních.

V útoku nepřekvapí jména obou nejproduktivnějších hráčů a nejlepších střelců mužstva – Michala Vondrky a Vladimíra Růžičky. Třetím do party je možná trochu nečekaně mladík Martin Šťovíček, jemuž se povedl především závěr sezóny. Pětatřicetiletý nyní už bývalý kapitán Michal Vondrka se rovněž zařadil mezi železné muže základní části, jeho čísla se zastavila na 52 duelech a 43 bodech. Osmnáct gólů a pětadvacet asistencí stačilo na šesté místo produktivity celé soutěže. Ve skupině o umístění stihl zkušený forvard tři zápasy, v nichž si připsal tři body.

Centr Vladimír Růžička si v uplynulé klubové sezóně vylepšil osobní gólové maximum v Tipsport extralize, když mířil přesně sedmnáctkrát. Ve 46 střetnutích přidal ještě deset asistencí. Ve skupině „útěchy“ zaznamenal devětadvacetiletý střední útočník čtyři přihrávky.

Nejmladší z ofenzivní trojice Martin Šťovíček zakončil dlouhodobou část se sedmi body na kontě, hned šest jich nasbíral ve druhé polovině a pomyslnou třešničkou na dortu se staly dva góly do sítě Sparty v závěrečném kole. Čtyři trefy a tři asistence rozšířil dvaadvacetiletý pražský rodák ve skupině o umístění o další dva přesné zásahy a jednu asistenci.

Výběr je sice omezený, ale odráží názor fanoušků, což dává dresům trochu odlišný rozměr než v předešlých letech. Další náležitosti však zůstávají stejné. Jako vždy budou výherci po skončení aukce kontaktováni prostřednictvím e-mailů, které uvedou při registraci, a dresy budou zabaleny v originálních dárkových krabicích i s certifikátem pravosti.

TOP foto: Jiří Zaňát (hokej.zlin.cz)