Ohlasy po utkání

Extraligový debut Jiřího Charouska v dresu Pirátů: „Užíval jsem si to,“ říkal

Napsal 21.10.2013 Petr Horčička
Chomutov – Piráti uťali nepříznivou sérii a po delší době znovu vyhráli za tři body. Do utkání Tipsport extraligy proti karlovarské Energii naskočil i kadaňský Jiří Charousek, který v minulosti oblékal chomutovský dres takřka pravidelně. Navíc to byl pro něj premiérový zápas v dresu Pirátů v tuzemské nejvyšší soutěži a po zápase zářil štěstím. „Tahle výhra by nás mohla nakopnout a doufám, že budeme mít nějakou vítěznou šňůru,“ říkal bezprostředně po skončení utkání.

Velký oblíbenec chomutovského publika z posledních let si zahrál za Chomutov extraligu vůbec poprvé. V minulosti sice nastřádal pár startů za Litvínov, ovšem pirátský dres v tuzemské nejvyšší soutěži přetáhl přes hlavu premiérově. „Je to krásný pocit a hlavně už bylo zapotřebí, aby se tu vyhrálo. Náš výkon byl od prvního hráče počínaje po toho posledního výborný,“ culil se Jiří Charousek.

Piráti byli v úvodní dvacetiminutovce aktivnějším týmem, přesto po šťastné brance Energie prohrávali. Ve druhém dějství se už podařilo domácím vyrovnat. „Po první třetině jsme sice prohrávali o jednu branku, ale ta třetina byla z naší strany dobrá, přestože jsme dostali smolný gól. V kabině jsme si řekli, že když budeme v takovéto hře pokračovat i dále, zápas otočíme, což se nám pak i povedlo,“ ohlížel se zkušený útočník za nedělním duelem proti karlovarské Energii.

Jiří Charousek v kadaňském dresu. (foto: skkadan.cz)

Na začátku poslední třetiny hosté sice vyrovnali, ovšem následující branky Jaroslava Mrázka a Davida Hrušky rozhodly o tom, že plný počet bodů zůstane v Chomutově. „Určitě nám to přidalo klid a myslím si, že závěr utkání už jsme si pohlídali a zaslouženě vyhráli,“ uvedl Charousek.

Ten si premiéru v chomutovském extraligovém dresu užíval. „Byl jsem moc rád, že jsem mohl do toho zápasu naskočit, protože celá naše kadaňská lajna je tu vlastně doma. Bylo to krásný, navíc kluci nám pomohli,“ popisoval autor patnácti kanadských bodů v kadaňských barvách.

K této bilanci mu stačilo pouhých třináct zápasů. „Každý zápas makám, co to jen jde,“ vypálil bez váhání. „Vždy chci vyhrát a jestli nás trenéři povolají i do dalšího zápasu, tak budeme dělat všechno pro to, abychom Chomutovu pomohli,“ prohlásil zkušený útočník.

Ten musel rychle přepnout z druhé nejvyšší soutěže na tu první. Podle Charouska to ale složité nebylo a do hry se dostal celkem rychle. „Extraliga je o dost disciplinovanější, více technická a hráči tu jsou daleko vyzrálejší než v první lize. Tam je to oproti tomu takové hrr. Myslím si, že když člověk ten systém pochopí a bude dodržovat pokyny trenéra, tak se to dá,“ porovnával první ligu s extraligou.

Jiří Charousek ještě v dresu bývalého KLH z dob, kdy Chomutov hrával první ligu.

První zápas a hned vítězství. Jak si to Charousek a spol. užívali? „Bylo to hezký a užívali jsme si to o to víc, protože jsme vyhráli. Od začátku jsem byl trochu nervózní, hrál jsem doma na novém stadionu a oproti Kadani přišlo dost lidí,“ říkal.

Pokud není zrovna na ledě, sedí na tribuně a Pirátům fandí. Teď si úlohu obrátil. „Z tribuny je to o něčem jiném. Fandí se a jsem rád, že jsem do nedělního výherního zápasu mohl nastoupit,“ vysvětloval.

Charousek tedy navštívil spoustu domácích zápasů, tudíž mohl první čtvrtinu Tipsport extraligy snadno shrnout. „Každý mančaft je ještě natěšený a plný sil. Myslím si, že Chomutov ty zápasy neodehrál špatně. Nikdy nepropadl na tolik, že by dostal hodně branek. Byla to smolná část, ale věřím, že ve druhé čtvrtině už se to štěstíčko obrátí na chomutovskou stranu,“ přemítal šikovný forvard.

Už v pondělí ale zřejmě znovu naskočí do prvoligového kolotoče. Na zápasové vytížení si tak Charousek rozhodně nemůže stěžovat. „V pondělí nejspíš nastoupíme zase v Kadani, kde nás čeká derby s Ústím, na které se musíme co nejlépe připravit,“ zakončil.