This text will be replaced


Preview k zápasu

Extraliga nabírá na obrátkách, již v úterý přijede do SD ARÉNY plzeňská Škodovka

Napsal 12.09.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Tipsport extraliga má za sebou úvodní víkend, který Pirátům vyšel náramně, neboť díky dvěma výhrám si hřejí plný bodový zisk. Úspěšný vstup do sezóny bude chtít svěřencům trenéra Růžičky překazit Plzeň, která zavítá na led SD ARÉNY již v úterý 13. září. Druhý domácí extraligový duel v sezóně začíná v tradičních 17 hodin a 30 minut. Přijďte povzbudit chomutovskou družinu!

Příprava Plzně na sezónu 2016/2017

Plzeňští v letním období nastoupili do deseti duelů, z toho čtyřikrát ve skupině hokejové Ligy mistrů. V klasických přátelských zápasech porazili svěřenci trenéra Michala Straky jen Piráty a Klatovy. Naopak nestačili na Jekatěrinburg, Litvínov, Mladou Boleslav a v odvetě ani na Chomutov.

Ve skupině Ligy mistrů se indiáni utkali se Stavangerem a Nitrou. Stavanger dokázala Škodovka v obou případech porazit, doma poměrem 6:4 a v Norsku 0:3. V česko-slovenských soubojích byli úspěšnější hokejisté Nitry.

Utkání v minulé sezóně

V poslední extraligovém ročníku se body mezi Chomutovem a Plzní dělily, neboť pokaždé zvítězil domácí celek. Ve třináctém a devětatřicátém kole Piráti, naopak v šestadvacátém a posledním dvaapadesátém se radovali Západočeši.

Nejproduktivnějšími Piráty ve vzájemných zápasech v loňské sezoně byli Roman Červenka (3+2), Adam Jánošík (2+3) a odchovanec chomutovského hokeje David Kämpf (3+1).

Kampf
Davidu Kämpfovi se na Plzeň loni dařilo, bude pokračovat i nové sezóně?

Změny v kádru

Příchody: David Stach (Rytíři Kladno), Jakub Koreis (HC Kometa Brno), Peter Čerešňák (HC Vítkovice Steel) a Colton Yellow Horn (Orli Znojmo).

Odchody: Tomáš Pitule (Grenoble), Michal Poletín (Piráti Chomutov), Mário Bližňák (Bílí Tygři Liberec), Kristián Kudroč (HC Innsbruck), Jakub Jeřábek (Vitjaz Podolsk), Erik Hrňa (HC Oceláři Třinec), Lukáš Chalupa (Piráti Chomutov) a Ján Sýkora (HC Oceláři Třinec).

Nedělní druhé kolo extraligy

Plzeň v prvním kole nové soutěže nehrála, a tak k premiéře nastoupila v neděli v domácím prostředí proti Třinci. Oceláři vyhráli zásluhou Erika Hrni, který vstřelil dva góly. Plzeň snížila v 56. minutě z hokejky Indráka, ale obrat už se jí nepovedl.

HC Škoda Plzeň 1:2 HC Oceláři Třinec

56. Indrák (Kracík, Pulpán) – 12. Hrňa (Polanský, Nosek), 49. Hrňa (Irgl, Roth).

Sestava Plzně proti Třinci:

Machovský – Pulpán, Čerešňák, D. Sklenička, Moravčík, Kvasnička, Kubka, M. Špaček – D. Kubalík, Kracík, Indrák – T. Svoboda, Stach, Kratěna – Johnson, Hrnka, Lev – Schleiss, Koreis, Suchý.

Piráti v nedělním utkání:

Laco – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Mrázek – Račuk, Huml, Vondrka – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Poletín, Šťovíček.