JUNIOŘI - článek

Extraliga juniorů přichází s novým systémem soutěže, rozlosování teprve proběhne

Napsal 18.05.2021 Eliška Ratiborská
C h o m u t o v - Příprava juniorských hráčů začíná, nová sezóna se blíží a nejvyšší domácí soutěž se vrací ke starému názvu – extraliga juniorů. Tu odehraje celkem devatenáct celků, jelikož rakouská akademie Red Bull Salcburk v soutěži již nebude pokračovat.

V minulém ročníku odehráli mladí Piráti pouze pět utkání, než byla soutěž pozastavena a následně zrušena vzhledem ke koronavirové pandemii. Nyní má nejvyšší juniorská soutěž vyhlídky na nejdelší sezónu.

1. část

Úvod soutěže se od systému minulého ročníku nebude příliš lišit – každý tým odehraje dvě utkání s každým ze zbylých mužstev. Tím vznikne třicet osm kol, avšak jednotlivé týmy odehrají jen třicet šest z nich, jelikož v každém kole bude mít jeden z týmů volno.

2. část

Po odehrání všech utkání se nejlepších dvanáct týmů, které zůstanou ve hře o mistrovský titul, rozdělí do tří „osmifinálových“ skupin podle umístění v první části. Rozdělení bude následovné – Skupina A: 1., 6., 7. a 12. tým. Skupina B: 2., 5., 8. a 11. tým. Skupina C: 3., 4., 9. a 10. tým. Poté se v těchto skupinách utkají čtyřikrát každý s každým, čímž vznikne dvanáct kol. Výsledky z první části nebudou přeneseny do druhé, avšak družstva z prvních tří míst získají šest bonifikačních bodů a týmy, které obsadí čtvrté až šesté místo, tři body.

Jiný osud čeká sedm celků, které skončí na třinácté až devatenácté příčce – boj o udržení. V play-out se utká taktéž každý s každým, takže celkem vznikne čtrnáct kol, v nichž každý tým odehraje dvanáct zápasů. Výsledky z první části v tomto případě budou přeneseny, nicméně se zachrání pouze třináctý tým. Týmy umístěné na posledních čtyřech příčkách přímo sestoupí do ligy juniorů, zatímco čtrnáctý tým odehraje ještě baráž na dvě vítězná utkání s vítězem právě ligy juniorů.

3. část

Následné play-off utvoří nejlepších osm celků, které postoupí ze skupin A, B i C, a to konkrétně první dva týmy a s nimi dva nejlepší týmy z třetích míst. Pořadí utvoří podle umístění a získaných bodů ve skupinách A, B, C. Závěrečné boje přináší novinku, nebudou se totiž už odehrávat jen na dvě vítězná utkání. Týmy sehrají čtvrtfinále na tři vítězné zápasy, zatímco semifinále i finále na čtyři.

Poražení ze semifinále nastoupí do krátké bronzové série, která bude odehrána na skóre ve dvou zápasech.

Začátek nového ročníku se chystá na 10. září 2021, mistr bude znám nejdříve 21. dubna 2022, ale nejpozději o týden později.

Přesné rozlosování nejen zápasů Pirátů proběhne nejdříve na přelomu května a června, jelikož tehdy vyprší termín pro podání přihlášek.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov