Aktuální zprávy

European Trophy bude mít letos šest finalistů, příští rok se plánují změny

Napsal 19.06.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - Piráti se nyní na suchu pilně připravují nejen na nový ročník Tipsport extraligy, ale v letním období před vypuknutím základní části nejvyšší soutěže je čeká už podruhé evropská soutěž, jíž se účastní přední celky starého kontinentu. European Trophy se letos bude hrát stejným systémem jako v předešlém ročníku, jen do finále postoupí méně mužstev. Od příští sezóny se chystají změny modelu.

Dvaatřicet letošních účastníků je rozděleno do čtyř skupin po osmi, do Berlína, kde se uskuteční závěrečný turnaj Red Bulls Salute, postoupí šest celků, což je o dva méně než v minulém ročníku.

Jistou účast má pořadatelský celek Eisbären Berlín, dalšími účastníky budou čtyři vítězové skupin a nejlepší mužstvo z druhého místa. Pokud jednu z těchto pozic obsadí Eisbären Berlín, postoupí do finálového turnaje druhý nejlepší tým z druhých míst.

Finále se pak nebude hrát klasickým modelem play-off, ale šest mužstev bude rozděleno do dvou skupin po třech a vítězové těchto skupin se proti sobě postaví ve finálovém klání, které bude podobně jako většinu zápasů turnaje hostit moderní aréna O2 World.

Vzhledem k faktu, že European Trophy se velmi dobře etablovala na evropském klubovém poli, chystá vedení reorganizaci celého podniku. Od příštího ročníku by se na chodu European Trophy měly podílet hned tři strany, které našly společnou řeč – kluby, přední evropské soutěže a také mezinárodní federace IIHF.

Nový formát počítá s tím, že European Trophy by hrálo 40 týmů v deseti skupinách po čtyřech a soutěž by se stala celosezónní. I zápasy v základních skupinách by částečně zasahovaly do mistrovských bojů a finálový turnaj by se posunul do druhé poloviny sezóny.

Pokud vše půjde podle plánů vedení European Trophy a dalších dvou stran, které budou na podniku nově participovat, měly by mít jistou účast vítězové základních částí a vítězové play-off předních evropských soutěží, které se do projektu zapojí a doplní je další přední týmy.