Ohlasy po utkání

„Dvojnásobnou přesilovku jsem měl sehrát lépe,” smutnil obránce Grof

Napsal 22.03.2011 Zdeněk Kamínek ml.
Ústí nad Labem – Čtvrtý nejproduktivnější obránce první hokejové ligy ČR v play-off, druhý ve statistikách týmu. Jakub Grof si na své konto během vyřazovacích bojů připsal shodně spolu se svým spoluhráčem Davidem Havířem pět bodů, a to jeden bod za gól a čtyři zbývající za asistence. Nutné je ale zmínit, že Grof odehrál oproti Havířovi o zápas méně, když celku chyběl ve čtvrtém semifinálovém klání, v Jihlavě. Z obranných řad Lvů nastřádal pět a více bodů jen kapitán Jan Klobouček (0+5).

Jakube, do finále jste vstoupili porážkou 1:2. Co duel rozhodlo?
"Zlomový okamžik byla využitá dvojnásobná přesilovka. Hned poté jsme měli další početní výhodu, kterou jsme měli proměnit, šance jsme měli. Mohli jsme to zkusit v prodloužení a případně na nájezdy. Musím ale uznat, že Ústí nad Labem bylo lepší a my se z toho musíme ponaučit, v úterý začít lépe, pokusit se vyhrát a tím i srovnat sérii na 1:1."

Lvi skončili po základní části první a měli na kontě i nejvíce vstřelených branek. Měli jste respekt z nejlepšího útoku druhé nejvyšší české hokejové ligy?
"Neobávali jsme se jich, ale hráli dobře. My se prosadili až v závěru, kdy jsme pouze snížili na 2:1."

Jak jsme již zmínili, v závěrečném dějství jste měli k dispozici nejednu početní převahu. Čím si vysvětlujete nepotrestání ústecké nedisciplinovanosti?
"Bohužel nám to tam padlo jen jednou. Trefovali jsme to špatně, sám na tom mám velký podíl, protože bych to měl rozehrávat a to se mi bohužel nevedlo. Vina padá oprávněně na mě."

Co byste řekl na výkon obou brankářů?
"Alexandr Hylák byl perfektní, podržel nás. Věříme, že mu forma vydrží. Pavel Francouz chytal rovněž výborně, měli jsme dost gólových šancí, které zneškodnil."

I první zápas loňského finále skončil stejným poměrem, 2:1 pro Ústí nad Labem. Myslíte si, že bude po celou sérii padat málo branek?
"Vždy záleží na tom, jak se utkání rozehraje a jak zachytají oba gólmani. Je pravděpodobné, že moc branek padat nebude, obě mužstva se na obranu hodně soustředí. Také záleží na tom, kdo dá první gól nebo jak se využijí přesilovky."

V Ústí nad Labem jste po dvě sezony (2005-2007) působil. Jak vzpomínáte na toto angažmá, co pro Vás znamenají tyto souboje a hecoval jste se s někým?
"Beru to normálně, jako finále. Každý do toho dává vše a že je to právě Ústí, to už je tradice. Těch hráčů, co se mnou tehdy hráli, už tu moc není. Proto žádné hecování neproběhlo. Nyní jen doufám, že v úterý vyhrajeme, ale bude to hodně těžké."

V letošním ročníku jste znovu okusil Tipsport extraligu, když jste reprezentoval barvy PSG Zlín ve 34 zápasech. Pomohlo vám to nějak?
"Už je to pryč, ale byl jsem rád, že jsem tam mohl být a poznat místní kluky. Dost jsem si tam zahrál a určitě mi to pomohlo. Teď nadešel okamžik, kdy je to třeba zúročit, v pondělí to nevyšlo. Doufám, že to odčiním v dalších zápasech."

Co jste říkal na vyřazení Zlína ve čtvrtfinále, kdy podlehl Pardubicím 4:0 na vyhrané bitvy?
"Bylo to určitě zklamání, tým odehrál základní části s přehledem, Play-off jim zřejmě nesedlo, ale takový je hokej. Snad to vyjde příští rok."

×
Dnes v 18:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC AZ Havířov 2010
×
Dnes v 14:00 | 9.tř.
HC Energie Karlovy Vary
Piráti Chomutov