Dva dny = dva moravští soupeři. Piráti přivítají Vsetín a Porubu

Napsala 07.01.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti mají před sebou náročný dvojboj, kterým začnou pětizápasovou šňůru před vlastními fanoušky. Chomutovští ve středu 8. ledna přivítají Vsetín v devátém kole druhé části, následující den se představí v ROCKNET ARÉNĚ Poruba v rámci dohrávky kola třetího. Obě bitvy začnou v 17 hodin a 30 minut.

Vsetín postoupil do nadstavby Chance ligy z šestého místa s kontaktem na výše postavené celky, ve větší konkurenci však postupně stoupá výš. Aktuálně se drží na třetí pozici.

ROBE pouze jednou odešlo bez bodů, nestačilo pouze na vedoucí České Budějovice. Za dva body urvalo duely s Litoměřicemi, proti Chomutovu a v Havířově.

V dresu Valachů hostovali původně jenom do konce kalendářního roku zadák Jiří Hunkes a útočník Sebastian Gorčík, kteří však zůstávají do konce sezóny.

Poruba urvala skupinu o pořadí v play-off ze sedmého místa s náskokem pouze tří bodů na první nepostupovou pozici. V nejlepší osmičce jí aktuálně patří osmá příčka, která by hokejisty z Ostravy odsoudila do bojů v předkole.

Torax začal nadstavbu dobře, třikrát v řadě vyhrál a v Litoměřicích dokonce 9:1. Následně však prohrál čtyři bitvy v řadě, proti Havířovu a Motoru jen velmi těsně. Ještě před utkáním s Chomutovem odehrají svěřenci Miloše Holaně střetnutí na ledě Litoměřic.

Vzájemné zápasy Chomutova s oběma moravskými soupeři

Piráti proti Vsetínu ve třech zápasech urvali čtyři body, za vysokou domácí výhru 6:2 a prohrané prodloužení na Valašsku. Skóre hovoří naprosto vyrovnaně, a to 11:11. S Porubou si Chomutov vedl o něco lépe, získal šest bodů z devíti možných za výhry 8:3 na vlastním ledě a 5:4 z Ostravy.

Piráti na Slavii umí, vyhráli i čtvrtý vzájemný duel

Chomutovští sice v Praze prohrávali, ale dvěma zásahy v rozmezí třiatřiceti vteřin otočili vývoj utkání. Přesilové hry využili Tomáš Pitule a následně pohledným útokem Petr Stloukal. Piráti tak i čtvrté utkání proti sešívaným zvládli a mají s nimi stoprocentní bilanci.

HC Slavia Praha – Piráti Chomutov 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Kuťák (Ondráček, Vrdlovec) – 27. Pitule (Hlava, Rudovský), 28. Stloukal (Pitule, Piché), 59. Piché (Sklenář).
Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Střely na branku: 42:36. Zblokované střely: 5:9. Vhazování: 38:27.

Sestava Chomutova: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Piché, Havel, Lang, Blaha, Seemann – Sklenář, Suchý, Hlava – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Koláček, M. Svoboda.

Vsetín dohnal ztrátu a pak urval proti Stadionu nájezdy

Valaši na vlastním ledě po deseti minutách prohrávali už 0:2, ale v dalším průběhu ztrátu dohnali a díky třetí brance v přesilových hrách šli do vedení. Litoměřický Filip Helt poslal utkání do prodloužení a následných nájezdů, v nichž si připsal rozhodující gól Branislav Rehuš.

VHK ROBE Vsetín – HC Stadion Litoměřice 4:3 sn (1:2, 1:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Teper (Kucharczyk, Dostálek), 38. Březina (Pechanec, J. Drtina), 50. Kucharczyk(Karafiát, Dostálek), rozhodující sam. nájezd Rehuš – 6. Voženílek (Klejna), 11. Jánský (Helt, Klejna), 58. Helt (Jebavý).
Vyloučení: 6:8, navíc Jánský (Litoměřice) 10 minut a do konce utkání. Využití: 3:0. Střely na branku: 41:28. Zblokované střely: 12:13. Vhazování: 34:43.

Sestava Vsetína: Bláha – Slováček, Teper, Hryciow, Ondračka, Drtina, Jeřábek, Pernický – Karafiát, Kucharczyk, Dostálek – Březina, Pechanec, Tůma – Procházka, Rehuš, Gorčík – Volf, Šilhavý, Vítek.

Poruba prohrála popáté v řadě, nestačila na Přerov

Torax v posledním odehraném duelu přivítal Přerov, který na konci třiatřicáté minuty vedl o dva přesné zásahy. Zanedlouho se osmělili i domácí střelci a Tomáš Guman, na něhož však nikdo ze spoluhráčů nenavázal.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC ZUBR Přerov 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Guman (Špaček, Jáchym) – 6. Goiš (Š. Kratochvil, Kubeš), 33. M. Kratochvil (Weinhold).
Vyloučení: 2:4, navíc Kratochvil (Přerov) 10 minut. Bez využití. Střely na branku: 29:28. Zblokované střely: 11:8. Vhazování: 41:34.

Sestava Poruby: Dolejš – Rudl, Husák, Krejčí, Urbanec, Dluhoš, Dundáček, Slavík – Kanko, Zdeněk, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Špaček, Jáchym, Guman – Ollender, Hlinka, Brodek.