Druhá část Chance ligy je tady! Jako první přijede pražská Slavia

Napsal 16.12.2019 Jan Burda
C h o m u t o v - Během prvního zápasu druhé části Chance ligy na Piráty čeká střet s pražskou Slavií. Chomutovští mohou navázat na poslední vítězné utkání, ve kterém si poradili s Havířovem. Utkání v ROCKNET ARENĚ je na programu v úterý 17. prosince v tradičních 17 hodin a 30 minut.

Oba vzájemné duely vyzněly lépe pro Piráty, již doma nadělili sešívaným bůra a z Edenu přivezli tři body za vítězství 4:1. Druhá polovina listopadu i začátek prosince vyšly Pražanům podle představ, neboť zaznamenali šest výher z osmi zápasů. Po Chomutovu slávisté nestačili jen na Porubu a Třebíč, díky čemuž se v tabulce nachází ihned za Piráty.

Od posledního vzájemného měření sil zavítali do Slavie zkušené posily v podobě Dominika Pacovského, který naposledy působil v Mladé Boleslavi, a Jiřího Kučného, jenž přestoupil ze Žiliny.

Slavia
4. místo (54 bodů)pozice5. místo (54 bodů)

Piráti doma zdolali Havířov

Chomutovští po trefách Martina Rýgla a Petra Stloukala vyhráli první třetinu v poměru 2:0. Ve druhé periodě se prosadil pouze havířovský Dominik Cihlář. V posledním dějství byla k vidění branka na obou stranách. Za domácí skóroval Jakub Doktor, který následně odešel právě do Havířova. Více informací ZDE.

Piráti Chomutov — AZ RESIDOMO Havířov 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Rýgl (Pitule), 18. Stloukal, 45. Doktor (Piché) – 30. Cihlář (Fridrich, Kachyňa), 56. L. Bednář (R. Veselý)
Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 27:29. Zblokované střely: 9:9. Vhazování: 31:38.

Sestava Chomutova: Pavlát – Žovinec, Rýgl, R. Havel, Blaha, Piché, Lang, Štochl – J. Sklenář, Suchý, J. Černý – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Doktor, Hlava.

Slávisté urvali vítězství v posledních vteřinách

V polovině první periody se sešívaní ujali vedení, ovšem za pouhých 24 sekund hosté odpověděli. Druhé dějství bylo pod taktovkou slávistů, již přidali dva góly a Trhače do ničeho nepustili. Dvě branky během čtyř minut znamenaly kadaňské vyrovnání, ale remízu odmítl Jan Novák, který trefou do černého sedm vteřin před koncem rozhodl o výhře domácích.

HC Slavia Praha — SK Trhači Kadaň 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Vrdlovec (Vlček, J. Doležal), 24. Vlček, 33. Vampola (Šmerha, M. Ondráček), 60. J. Novák (Kubík, M. Ondráček) – 10. Wojnar (Dubský, L. Chalupa), 43. D. Zeman, 45. Homer (Kůs)
Vyloučení: 11:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 45:21. Zblokované střely: 6:12. Vhazování: 41:35.

Sestava Slavie: Málek – T. DudaJ. NovákP. HořavaBarákKučnýHejdaAntoš – ŠmerhaVampolaPacovský (A) – J. DoležalVrdlovecVlček – Jar. BrožKubíkKuťák – HotěkFurchM. Ondráček.

Chomutovští dobyli Eden

Pražané šli od 25. minuty do vedení, jenže Darby Llewellyn s Nicolasem Hlavou stihli otočit vývoj zápasu ještě během druhé třetiny. V posledním dějstvím přidal gól i Petr Stloukal a půl minuty před koncem upravil skóre Lukáš Klíma.

HC Slavia Praha — Piráti Chomutov 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Vampola (Vlček) – 27. Llewellyn (Štochl, J. Svoboda), 37. Hlava (Tomica, Doktor), 48. Stloukal (J. Černý, Tejnor), 60. Klíma (Suchý, Žovinec)