přeje si ikona klubu ledního hokeje. "> Piráti Chomutov » „Doufám, že zůstanu u hokeje i po kariéře”, říká Stanislav Mikšovic
Rozhovory

„Doufám, že zůstanu u hokeje i po kariéře”, říká Stanislav Mikšovic

Napsal 03.08.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Dlouhá léta hrával za severočeský klub. Vstřelil celkem 256 gólů a na dalších 264 přihrával. Není řeč o nikom jiném, než o stálici v modrobílých barvách Stanislava Mikšovice. Až nyní, po dlouhých 17 letech strávených v Chomutově, se věci změnily. Již nebruslil za domácí klub, ale za hosty z nedaleké Kadaně. „Doufám, že u hokeje zůstanu ještě alespoň dva roky", přeje si ikona klubu ledního hokeje.
Jak byste zhodnotil dnešní utkání z pohledu hostujícího týmu?

„Byla to příprava. První zápas je vždy specifický. Ani jedno z mužstev ještě nedokázalo pořádně hrát. Vstřelili jsme pár gólů, což nás povzbudilo. Naše první pětka zahrála dneska výborně. Pro diváka pěkný zápas, ale je to pouze příprava“.

První zápas za Kadaň a hned proti Chomutovu, kde jste hrál celých sedmnáct let. Jaké má hráč pocity?

„Určitě hráč má zvláštní pocity. Nebylo to nic moc příjemného, ale takový je život. Prvních pět minut to bylo pro mě velmi neobvyklé, stát na druhé straně hřiště. Poté jsem to bral už pouze z pozice hokejisty, a tedy jako každý jiný zápas. Pořádně jsem si to užil i díky divákům, kteří vyvolávali mé jméno“.

Nespletl jste si např. kabinu, když jste šel po letech v pozici hráče jiného týmu?

„Ne, to naštěstí ne (smích). Všechno proběhlo v pohodě, ani střídačku jsem nespletl“.

Co první zápas v sezóně přinese pro hokejistu?

„Určitě je pocit zvláštní, když vidíte a hrajete proti klukům, s kterýma jste v minulé sezóně hrál a znám je. Jinak kádr je hodně obměněný, takže neznám úplně všechny hráče. Pro mě to bylo jiné, než obvykle“.

Přípravu jste absolvoval v Kadani, čím se nejvíce zabýváte v přípravném období? Jaké hlavní prvky trénujete?

„My jsme teprve čtrnáct dní na ledě, takže hlavně bruslíme. Žádnou kombinaci a taktiku jsme zatím do přípravy nepřidávali. Zatím jsme si taktiku načrtli pouze ústní domluvou. Měli jsme pouze dva tréninky na přípravu. Určitě se trénuje na sezónu, takže kondice a jiné důležité věci, bez kterých by se hokejista neobešel“.

Kadaň má a bude mít spoustu hráčů vypůjčených z Chomutova. Jaké jsou cíle sportovního klubu Kadaň v nadcházející sezóně?

„Doufám, že cíle budou co nejvyšší. Určitě budeme rádi za play-off a uspět jako minulý rok, kdy se Kadaň probojovala až do čtvrtfinále vyřazovací části“.

Pro novou sezónu je zcela nové rozdělení nástavbové části, kdy se budou potkávat horší a lepší týmy mezi sebou. Co znamená pro Kadaň, tato změna?

„Já si osobně netroufám říct, jaká to bude výhoda či nevýhoda. Je to vůbec poprvé, co je takový systém schválený. Nedokážu si představit, jestli to bude pro ty lepší mužstva výhoda, anebo nevýhoda. Uvidíme, co nový systém přinese. Samozřejmě je to na zkoušku a doufám, že to bude přínos“.

Několik hráčů půjde na rozehrání do kvalitnějších týmů, soutěží. Je nějaká motivace se probojovat zpět do sestavy Chomutova?

„Nerad bych o tom mluvil. Jsou tady noví hráči, mladší, kteří by sem měli patřit. Samozřejmě to záleží na trenérech a na aktuální formě. Já o tom vůbec nepřemýšlím. Chci podávat dobré výkony v Kadani, to je všechno. Co bude poté, o tom jsem ještě nepřemýšlel“.

Co bude po hokeji, už jste si nad tímto faktem zamýšlel, co budete dělat?

„Určitě jsem o tom přemýšlel. Mám rodinu, takže musím přemýšlet o tom, jak bych ji v budoucnu zabezpečil. Doufám, že zůstanu u hokeje. Uvidíme, jak se věc vyvine“.

Dostal jste nějakou nabídku od místního klubu (Chomutova)?

„O něčem jsme se bavili, ale ještě úplně nechci skončit s kariérou. Doufám, že ještě alespoň dva roky vydržím hrát profesionálně hokej. Jak říkám, jsem momentálně stále zaměřený na hokej“.

Díky za rozhovor.

×
Odehrané v 12:30 | Dor.
BK Mladá Boleslav
Piráti Chomutov
×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC Dynamo Pardubice
Piráti Chomutov