Ohlasy po utkání

„Doufal jsem, že můj gól bude vítězný,“ svěřil se Radek Havel po první trefě v sezóně

Napsal 31.12.2019 Marcel Holl, Libor Kult
L i t o m ě ř i c e / C h o m u t o v - Po výhrách s Motorem a Přerovem sehráli svěřenci trenéra Buchala vítěznou partii i na ledě Litoměřic. Ke dvěma bodům přispěl premiérovou brankou v soutěžním ročníku Radek Havel, který v utkání upravoval na průběžných 3:2 pro Piráty. Díky přesné ráně z pravého kruhu navýšil svou sbírku na šest kanadských bodíků.

Piráti po výhrách v Českých Budějovicích a v domácím prostředí s Přerovem cestovali na led Litoměřic. Těm se sice v poslední době moc nedařilo, ale v posledním utkání v Kalich Aréně schytali Chomutovští nepříjemný debakl, takže se jistě museli mít na pozoru. „Já jsem ten zápas viděl v televizi,“ prozradil bek Radek Havel, který ihned poodkryl něco málo z přípravy na Stadion: „Říkali jsme si v kabině, abychom si pohlídali hlavně začátek, což jsme udělali, takže jedině dobře.“

Utkání šestatřicátého kola se pro Piráty vyvíjelo dobře, po čtyřiceti minutách vedli 1:0. Ve třetí dvacetiminutovce téměř třináct stovek fanoušků vidělo hned pět branek. Na průběžných 3:2 z pohledu Chomutova upravoval v 56. minutě vousatý zadák, pro kterého se jednalo o premiérovou trefu v letošním ročníku Chance ligy. „Konečně. Už jsem to měl trošku v hlavě, že mi to tam nepadá,“ řekl. Někteří hokejisté vymýšlejí různé změny rituálů, aby šli střeleckému štěstíčku naproti. Jak to měl chomutovský odchovanec? „Ne, změnu rituálů jsem neřešil. Vzal jsem si jen jinou hokejku a šlo to,“ usmál se.

Už se zdálo, že trefa Radka Havla bude mít punc tříbodového lupu z litoměřického ledu, jenže 103 sekund před sirénou poslal zápas do prodloužení Lukáš Doudera. „Měli jsme si to pohlídat už za stavu 3:2. Byly dvě minuty dokonce, jenže jsme dostali takový blbý gól. Naštěstí máme dva body,“ okomentoval Radek Havel ztrátu vedení krátce před koncem základní hrací doby. „Doufal jsem, že můj gól bude vítězný, ale aspoň to pomohlo ke dvěma bodům,“ svěřil se urostlý hokejista.

Divokou třetí periodu v Litoměřicích nejlépe dokumentuje fakt, že Piráti dvakrát bleskově odpověděli na domácí vyrovnání. Branka Jana Rudovského padla po třinácti sekundách, Radek Havel vrátil pirátské družině vedení po devětadvaceti vteřinách. „Šli jsme hned do brány. Litoměřice možná po gólech vždycky trošku polevily, což bylo jen dobře pro nás,“ snažila se chomutovská 4 najít důvody rychlých branek.

Domácí zápas s Přerovem i měření sil v Litoměřicích mělo jedno společné, urputný hokej s malým počtem branek. „Přišlo mi to takové podobné. Málo gólů, ale na štěstí se poté pytel protrhl. Ztratili jsme jeden bod, ale ve výsledku máme dva,“ snažil se porovnat oba zápasy mezi vánočními svátky a Silvestrem pětadvacetiletý obránce.

Tabulka Chance ligy je ve skupině o umístění do play-off obrovsky vyrovnaná. Piráti vstoupí do roku 2020 na třetí pozici a každý bodový zisk je ohromně důležitý, zejména z ledů soupeřů, čehož si je vědom i Radek Havel: „Pokaždé je to zisk v našlapané tabulce. Je tam rozdíl snad pěti bodů na šesté místo, takže každý bodík je pro nás zisk.“

Už jen hodiny zbývají do doby, než jedenadvacáté století započne svou třetí dekádu. „Fanouškům bych rád popřál šťastný nový rok, hlavně zdraví a ať jich chodí víc a víc na naše zápasy,“ uzavřel rozhovor Radek Havel, který ještě objasnil, jak to má s novoročními předsevzetími: „Já předsevzetí nijak neřeším, hlavně aby bylo v novém roce zdraví.“