Ohlasy po utkání

„Dostat se do Chomutova je velkou motivací,“ přiznal Marcel Hlaváček po premiéře s Přerovem

Napsal 22.11.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v – V předehrávce pětadvacátého kola Chance ligy si Piráti vyšlápli na Přerov. Dvaadvacátý listopad si především bude pamatovat Marcel Hlaváček, jehož čekal debut v soutěžním střetnutí za mateřský celek. Mladý obránce zacelil mezeru v obranných řadách a při premiéře strávil na ledové ploše 5 minut 41 vteřin.

Po letní přípravě s Piráty se Marcel Hlaváček dočkal také vítězného debutu za mateřský klub. Dvaadvacetiletý obránce v dosavadním průběhu sezóny hrál za druholigovou Příbram. Ovšem i kvůli marodce mezi beky byl povolán do prvního mužstva Chomutova, s nímž v ROCKNET ARÉNĚ přehrál dosud druhý Přerov.

„Hrát za mateřský klub bylo nádherným zážitkem. Bylo to první utkání v Chance lize a moc jsem si ho užil,“ zářil bezprostředně po střetnutí. „O tom, že nastoupím za Chomutov, jsem se dozvěděl ve Slaném, kde jsme hráli s Čínou. Bylo mi to řečeno hned po utkání, a tak jsem okamžitě jel se porvat za mateřský klub,“ popisoval celou situaci.

Každý nováček tvrdí, že nervozita z něj spadla v prvních střídáních. Jinak tomu nebylo ani u urostlého beka. „V prvním střídání byla nervozita. První liga je mnohem rychlejší než druhá, ale potom už to šlo,“ vysvětloval. „Hlavní rozdíly jsou hlavně v rychlosti a dodržují se systémy. Pokud tady uděláte jednu chybu, tak je z toho hned gólová šance,“ hledal rozdíly mezi soutěžemi.

„První střídání byla těžší, bylo to rychlé a musel jsem se do toho chvíli dostávat,“ vracel se k úvodu zápasu. Pokud se podíváme na tabulku Chance ligy, najdeme Přerov na třetí příčce za suverénními Českými Budějovicemi a druhou Porubou. „Soupeř hodně bruslil a hrál rychle. Mají šikovné útočníky, takže to bylo hodně o bruslení. To jsme si pohlídali a zaslouženě zvítězili,“ hodnotil.

„Pocity jsou smíšené. Naše lajna dala jeden gól a další inkasovala v oslabení. Mohlo to být lepší, ale vážím si šance, kterou jsem dostal. Jsem opravdu šťastný, dostat se do Chomutova je velkou motivací. Vždyť zimák mám skoro za barákem,“ popsal své vystoupení.

Marcelu Hlaváčkovi v ochozech ROCKNET ARÉNY drželi palce rodinní příslušníci. „Byli se podívat dědové i babičky, prostě všichni,“ řekl spokojeně. „Ještě nevím, co mi řeknou, ale nechám se překvapit,“ uzavřel.