Mladežnický hokej

Dorostenci v prvním přípravném utkání nestačili na Ústí nad Labem

Napsal 30.07.2005 Martin Bocian
C h o m u t o v – O první utkání v letošní sezóně se na ČEZ stadionu postarali chomutovští dorostenci. Na sobotní podvečer si pozvali k přípravnému utkání nováčka nejvyšší soutěže Ústí nad Labem. Trenér Buchal dal příležitost všem hráčům širšího kádru, oproti tomu většina hráčů, se kterými se počítá do základní sestavy, dostala volno. A tak se nelze divit, že v první třetině měli hosté drtivou převahu a vypracovali si pětibrankové vedení. Druhá třetina už byla mnohem vyrovnanější, ale nula na brankovém kontě domácí stále přetrvávala. Až v závěrečné části chomutovští kosmeticky upravili skóre. Spíš než výsledek je však v tomto utkání důležité, že trenér získal lepší představu o výkonech jednotlivců, kteří bojují o místo v sestavě.
přípravné utkání - sobota 30. 7. 2005 – 17:30
KLH Chomutov – HC Slovan ústečtí Lvi 2:9 (0:5, 0:1, 2:3)

Branky: 48. Moucha (Vrána), 60. Ngyuen (Linet) – 2. a 56. Hemiš, 3. a 53. Zahradník, 12. a 17. Rubeš, 15. Hanzl, 36. Prokš, 60. Jirkovský. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 100.

Chomutov: Syrovátka (10. – 40. Novák) – Krupka, Princ, Fokt, Vrána, Tauš, Vošta, Fabián – Linet, Bečvář, Moucha – Kříž, Dvořák, Miško – Bílek, Labuta, Cvrk – Nguyen

Ústí n. L.: Halama (36. Dvořák) – Šimanovský, Hossinger, Kočí, Mikula, Žák, Hanzl, Tůma, Prokš, Šrámek, Jirkovský, Hemiš, Jarkovský, Rubeš, Šulc, Řídel, Patrik, Zahradník, Vocásek, Víla, Oulický

Zápas nezačal pro domácí příliš příznivě. Ve 3. minutě už prohrávali 0:2 po brankách Hemiše a Zahradníka. Hosté měli i nadále znatelnou převahu. Brankář Halama musel jedinou vážnější situaci řešit v 7. minutě, kdy ho dvakrát nebezpečně prověřil Moucha. Pak ovšem znovu udeřilo na druhé straně. Rubešovi dopřála domácí obrana spoustu prostoru před brankou, a ten nabídnutou šancí nepohrdl – 0:3. Brankáře Syrovátku, který dnes neměl jednoduchou úlohu, poté nahradil mezi tyčemi Novák. V 15. minutě dostal přihrávku do samostatného nájezdu Hanzl, využil zaváhání obránce i brankáře a přidal pátý zásah – 0:4. Vzápětí ale domácí gólman na brankové čáře zachytil Řídelovu dorážku a pro tentokrát svoji svatyni uchránil. Ještě do přestávky se ale trefil Rubeš a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:5.

Do druhé třetiny už nenastoupil útočník Bečvář, kterého v sestavě nahradil Ladislav Nguyen. Tato část hry byla mnohem vyrovnanější, než ta předchozí. Domácí přidali na důrazu a soupeř už většinou nedostával tolik prostoru pro individuální akce. Od 29. minuty hráli chomutovští pět minut nepřetržitě přesilovku, z toho většinu času 5 na 3. Jenže se jim vůbec nevydařila a prakticky neohrozili branku. Už při plném počtu hráčů na ledě musel Novák zasahovat proti úplně volnému Oulickému, ale o chvíli později nedosáhl na pokus Prokše – 0:6.

Do poslední části se do chomutovské branky vrátil Syrovátka. Hned zkraje se důrazně tlačil do zakončení Moucha, ale hostující obránce mu na poslední chvíli vložil do střely hůl. Ve 48. minutě se domácí konečně dočkali první branky. Radovan Moucha objel branku a z téměř nulového úhlu překvapil brankáře Dvořáka – 1:6. Hosté kontrovali velkou příležitostí Rubeše, se kterou si však Syrovátka poradil. Na opačné straně vyslal z mezikruží nebezpečnou střelu Labuta. Brankář domácích následně předvedl parádní švih lapačkou proti pokusu Jirkovského. Hned po buly však za jeho záda prošlo nahození Zahradníka od modré čáry, proti kterému měl zcela zakrytý výhled – 1:7. Na 1:8 zvyšoval dorážkou z blízka Hemiš. V poslední minutě projel před branku Ladislav Nguyen a ač tísněn, dotlačil puk za brankovou čáru – 2:8. Poslední slovo ale měli přeci jen hosté. Vteřinu před závěrečnou sirénou skóroval Jirkovský.

První test tak mají chomutovští dorostenci za sebou. Další utkání je čeká ve čtvrtek 4. srpna, kdy na ČEZ stadionu přivítají od 18 hodin mužstvo Klášterce nad Ohří.